Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2009 / grudzień 2009 / Rozwiń swoją gminę

Rozwiń swoją gminę

W dniu 18 grudnia w Kinie Kijów odbyła się uroczysta Gala "Rozwiń swoją gminę". Gmina Mucharz została Edukacyjną Gminą Małopolski 2009.

Podczas Gali wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Roman Ciepiela, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Andrzej Martynuska oraz wiceprzewodniczący Sejmiku - Kazimierz Barczyk nagrodzili zwycięzców konkursu "Edukacyjna Gmina Małopolski".

Fot. Agata Złonkiewicz

Zwycięzcy konkursu to innowacyjne gminy zaangażowane w podnoszenie kwalifikacji i kompetencji swoich mieszkańców, uczniów klas 1-3, biorących udział w konkursie "Narysuj kształcenie ustawiczne". Również młodzież z gimnazjów i liceów aktywnych w konkursie literackim dotyczącym uczenia się przez całe życie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie pilotażowo zorganizował konkurs, który  był przewidziany dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, obejmujących miasta do 25000 mieszkańców, które chciałyby pochwalić się swoimi -  inicjatywami w czterech kategoriach:

  • inicjatywy dotyczące wzrostu kompetencji i kwalifikacji
  • inicjatywy, w wyniku których zostały podniesione kwalifikacje / kompetencje mieszkańców w związku z działaniami w zakresie rozwoju infrastrukturalnego  gminy (inwestycji realizowanych w latach 2007-2009 lub planowanych do 2013 roku)
  • inicjatywy związane z rozwojem osobistym mieszkańców gminy
  • inicjatywy kulturalno-oświatowe.

W Konkursie wzięło udział jedenaście gmin, z czego przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia.

 

 

Nagrodzeni i wyróżnieni

I miejsce - gmina Mucharz - nagroda: udział w filmie o lokalnych inicjatywach edukacyjnych; puchar „Edukacyjna Gmina Małopolski 2009"; prawo używania logo i tytułu „Edukacyjnej Gminy Małopolski"

II miejsce - gmina Klucze

III miejsce - gmina Mogilany

Wyróżnienia: gmina Wieliczka i gmina Liszki

Pomysłodawcą i organizatorem Gali był Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - w ramach projektu systemowego "Małopolskie partnerstwo instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.