Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2010 / listopad 2010 / Konferencja "Dom – źródłem postawy otwartej na rozwój"

Konferencja "Dom – źródłem postawy otwartej na rozwój"

17 listopada 2010 r. do Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie przyszło ponad 600 seniorów. Powodem była konferencja „Dom – źródłem postawy otwartej na rozwój”.

W konferencji wzięli udział m.in.: Roman Ciepiela - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Ryszard Ścigała - prezydent Tarnowa, prof. Franciszek Ziejka - były Rektor UJ oraz dr Władysława Maria Francuz z Politechniki Krakowskiej. Gospodarzem spotkania była Maria Kanior - Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

Goście wysłuchali dwóch wykładów. Prof. Ziejka mówił o funkcji domu w budowaniu i podtrzymywaniu tożsamości narodowej w okresie zaborów, a dr Francuz - już współcześnie - o roli seniorów w kształtowaniu postawy otwartej na rozwój. Wyświetlono również film o uniwersytetach trzeciego wieku z Małopolsce.

Konferencję zakończyło seminarium, podczas którego dyskutowano o roli uniwersytetów trzeciego wieku w kształtowaniu postawy uczenia się przez całe życie w naszym regionie. W kuluarach odbyła się natomiast prezentacja „Małopolskiego pociągu do kariery" - regionalnego serwisu o usługach edukacyjno - szkoleniowych, który już od 1 grudnia 2010 r. stanie się użytecznym narzędziem dla osób poszukujących różnych form podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz dla instytucji zajmujących się w Małopolsce kształceniem ustawicznym. Niewątpliwie seniorzy również znajdą w nim interesujące oferty szkoleń i kursów. Ale uczestników tarnowskiej konferencji nie trzeba było o tym przekonywać. Oni już to wiedzą.