Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2010 / listopad 2010 / Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce

Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce

W niedzielę 21 listopada zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

W ramach wydarzenia w Wojewódzkim Urzędzie pracy zorganizowaliśmy warsztaty poradnictwa grupowego pn. „Własna Firma - zanim zrealizujesz pomysł", które odbyły się w sali poradnictwa grupowego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

We współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy zajęcia „Filmoteka - małopolski pociąg do kariery" czyli spotkanie filmowo - dyskusyjne a także zajęcia „Planowanie kariery zawodowej".

Zajęcia pn. „Własna Firma zanim zrealizujesz pomysł" odbyły się także w zespołach zamiejscowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Tarnowie i Nowym Sączu. W sumie z warsztatów skorzystało 60 osób. Tematyka warsztatów dostosowana była do celu jakim było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.  Koordynatorem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Jak pokazuje doświadczenie z prowadzonych w Centrach warsztatów, zainteresowanie tematyką własnej działalności jest bardzo duże. Co miesiąc zbiera się grupa kilkunastu osób, które chcą poszerzyć wiedzę z tego obszaru. Uczestnicy zajęć wskazują na możliwość porozmawiania o predyspozycjach do bycia przedsiębiorcą oraz o opisie przedsięwzięcia pod kątem dostosowania go do potrzeb rynku, jako o największych korzyściach płynących z zajęć. Zapraszamy na prowadzone co miesiąc zajęcia „Własna firma - zanim zrealizujesz pomysł" do Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.