Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2010 / listopad 2010 / Spotkanie informacyjne dla instytucji szkoleniowych

Spotkanie informacyjne dla instytucji szkoleniowych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące "Małopolskich Standardach Usług Edukacyjno-Szkoleniowych" oraz serwisu "Małopolski Pociąg do Kariery".

W ostatnich miesiącach opracowywaliśmy projekt Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych, które mają być narzędziem wpływającym na podwyższenie jakości świadczonych w Małopolsce usług szkoleniowych. W 2011r. przewidujemy szereg konsultacji, aby powstało  narzędzie do zapewniania jakości usług szkoleniowych, w skuteczny sposób służące mieszkańcom, instytucjom szkoleniowym oraz pracodawcom zamawiającym szkolenia dla pracowników.

Został właśnie zakończony etap opracowywania projektu Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych. Model został wypracowany przez Zespół naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem Prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Projekt Małopolskich Standardów był dotychczas weryfikowany wśród licznego grona instytucji szkoleniowych, Grupy zadaniowej Małopolskiego Partnerstwa na Rzecz Kształcenia Ustawicznego „Standard usług i ocena jakości usług szkoleniowych” oraz pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Zdajemy sobie sprawę, że projekt wymaga jeszcze szeregu konsultacji środowiskowych w przyszłym roku, ale chcielibyśmy podzielić się zebraną wiedzą i usłyszeć opinie na temat projektu Małopolskich Standardów. Pozwoli to doprecyzować działania w najbliższych miesiącach.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 30 listopada br. poświęcone zaprezentowaniu modelu Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych. 

Uczestnicząc w spotkaniu będziecie mogli Państwo zapoznać się również z zaletami nowopowstałego  regionalnego serwisu o usługach edukacyjno-szkoleniowych w regionie pn. „Małopolski Pociąg do Kariery”. Celem serwisu jest zbieranie kompleksowej informacji o ofertach edukacyjnych z całego województwa, umożliwienie sprawnego wyszukiwania ofert  i  instytucji zajmujących się kształceniem, umożliwienie kontaktu ze specjalistami oraz innymi użytkownikami serwisu, a także udostępnianie publikacji z zakresu uczenia się przez całe życie. Podczas spotkania uzyskacie Państwo informacje m.in. jak umieszczać dane dotyczące swojej instytucji w bazie serwisu.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Park Inn w Krakowie, przy ul. Monte Cassino 2 – obok Ronda Grunwaldzkiego. w godz. 10.00-14.00.

Prosimy o przesłanie formularzy zgłoszeniowych (do pobrania tutaj) faxem pod nr  12  422 97 85 lub e-mailem (skan z podpisem) do dnia 26 listopada br. do godz. 14.30.

W razie pytań proszę kontaktować się z Panią Małgorzatą Świętoń msko@wup-krakow.pl   lub mpku@wup-krakow.pl, tel. 12 428 78 53.

Zobacz program spotkania   

Przeczytaj:
Raport "Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno-Szkoleniowych"