Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / styczeń 2011 / Nowy serwis internetowy

Nowy serwis internetowy

Ruszył „Małopolski pociąg do kariery” – serwis o usługach edukacyjno–szkoleniowych, stworzony w ramach projektu „Małopolskie partnerstwo instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń”.

Powstał z myślą o mieszkańcach naszego regionu, którzy niezależnie od wieku i już zdobytych kwalifikacji nadal pragną uczyć się, a także z myślą o instytucjach, które zajmują się uczeniem innych. Jest ważnym elementem polityki Województwa, mającej na celu propagowanie wśród Małopolan idei kształcenia ustawicznego oraz wzmocnienie ich motywacji do uczenia się przez całe życie.

Użytkownicy znajdą w serwisie kompleksową i przejrzystą informację na temat dostępnej w regionie oferty edukacyjnej, szkoleniowej, staży i praktyk u pracodawców oraz możliwości korzystania z usług doradztwa całożyciowego w planowaniu kariery zawodowej. Będą mogli porozmawiać na czacie ze specjalistą, wymienić informacje o kursach i szkoleniach, a także dowiedzieć się więcej o idei uczenia się przez całe życie oraz śledzić bieżące wydarzenia z tej dziedziny. Warto zwrócić uwagę na niektóre funkcjonalności serwisu, m.in. Blog poświęcony Małopolskim Standardom Usług Edukacyjno – Szkoleniowych, które są obecnie w fazie konsultacji. Na Blogu można znaleźć bieżące informacje na temat propozycji zmian w projekcie, przygotowanym przez zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. Grażyny Prawelskiej – Skrzypek. Można również zgłaszać tam swoje uwagi i komentarze dotyczące projektu Standardów.

Dziś pod adresem www.pociagdokariery.pl znajduje się wersja beta serwisu. Oznacza to, że cały czas jest on uzupełniany. Czeka także na wszystkich, zainteresowanych współpracą przy jego tworzeniu. „Małopolski pociąg do kariery” jest bowiem serwisem społecznościowym. Tak naprawdę od zaangażowania osób i instytucji zajmujących się w Małopolsce kształceniem ustawicznym zależeć będzie jego treść.

Zapraszamy instytucje uczące oraz pracodawców do rejestracji w serwisie. Dzięki temu na bieżąco będą mogli umieszczać w nim informacje o swojej ofercie edukacyjno – szkoleniowej oraz stażach i praktykach, skierowanych do mieszkańców regionu. Zachęcamy również do prezentowania na stronie realizowanych przez instytucje projektów edukacyjnych oraz dobrych praktyk z zakresu uczenia się przez całe życie.

Liczmy też na opinie dotyczące funkcjonowania serwisu, które pozwolą w przyszłości lepiej dopasować go do potrzeb odbiorców, tak aby stał się jak najbardziej użytecznym narzędziem dla wszystkich zaangażowanych w uczenie się przez całe życie w Małopolsce. Tych, którzy są zainteresowani współpracą z serwisem lub chcą zgłosić swoje uwagi na jego temat, prosimy o kontakt z redakcją w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie: tel. 12/428 78 25, e-mail: pociagdokariery@wup-krakow.pl.