Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / grudzień 2011 / „Informacja to drogowskaz” już po raz siódmy

„Informacja to drogowskaz” już po raz siódmy

W poniedziałek 19 grudnia odbyło się w Tarnowie VII seminarium z cyklu „Informacja to drogowskaz” poświęcone Partnerskiemu Współdziałaniu bibliotek.

Spotkanie rozpoczęły prezentacje dobrych praktyk w zakresie współpracy partnerskiej. Justyna Telejko z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie mówiła o efektywnym budowaniu partnerstwa instytucji rynku pracy, edukacji i szkoleń zrzeszonych w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego, natomiast Agnieszka Ziomek reprezentująca Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie – o współdziałaniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie z Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję zapoznać się z działalnością Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie na rzecz integracji różnych grup społecznych, m.in. osób niepełnosprawnych, chorych czy przebywających w zakładach karnych. Obrazu partnerskiego współdziałania w subregionie tarnowskim dopełniła prezentacja przykładów zaangażowania bibliotek terenowych w życie społeczności lokalnych, m.in. poprzez organizację wystaw, koncertów, spotkań autorskich czy innych wydarzeń kulturalnych.

W ramach seminarium odbył się również warsztat poświęcony współdziałaniu bibliotek na szczeblu lokalnym. Poprowadziła go Halina Juszczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, na co dzień zajmująca się współpracą w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego. Podczas pracy warsztatowej prowadzonej metodą światowej kawiarenki próbowano odpowiedzieć sobie m.in. na pytania: jak najskuteczniej można przyciągnąć czytelników do bibliotek, kto oraz w jakiej formie powinien wspierać biblioteki w prowadzeniu działań promocyjnych i informacyjnych, a także czy możliwe jest w tym zakresie zorganizowanie sieci współpracy bibliotek z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.