Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / grudzień 2011 / Edukacyjna Gmina Małopolski 2011 – gala podsumowująca

Edukacyjna Gmina Małopolski 2011 – gala podsumowująca

7 grudnia 2011 roku odbędzie się III Gala „Rozwiń swoją gminę”. Jest ona podsumowaniem tegorocznej edycji Programu Edukacyjna Gmina Małopolski, którego celem jest propagowanie wśród Małopolan postawy otwartej na uczenie się, a także promowanie ciekawych inicjatyw samorządów lokalnych, które wspierają w tym zakresie swoich mieszkańców.

Program ten, zainicjowany w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego w 2009 roku, obejmuje trzy konkursy: rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych, filmowy dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (w tym roku organizowany po raz pierwszy) oraz konkurs na Edukacyjną Gminę Małopolski, w którym wyłaniane są gminy najaktywniej wspierającące mieszkańców w ich rozwoju, tak osobistym jak i zawodowym.

O ile idea konkursu dla gmin w każdej kolejnej edycji Programu jest taka sama - prezentowanie lokalnych inwestycji w rozwój obywateli - o tyle konkursy dla uczniów każdego roku organizowane są pod innym hasłem. W tym roku organizatorzy starali się zainteresować dzieci i młodzież problematyką świadomego wyboru zawodu. Konkurs rysunkowy nosił tytuł: „Kim będę za 15 lat? Moja ścieżka kariery", natomiast młodzi filmowcy mieli za zadanie nakręcić film pt. „Zawód z pasją". W sumie na wszystkie trzy konkursy nadesłano ponad 2000 prac, co dla organizatorów jest wyraźną wskazówką, że warto zorganizować kolejną edycję Programu za rok. Do udziału w niej zapraszamy już dziś. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się we wrześniu 2012 roku na stronie www.pociagdokariery.pl.  

Organizatorem Programu Edukacyjna Gmina Małopolski jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, zespół projektu pn. „Małopolskie partnerstwo instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń". W 2011 roku instytucjami partnerskimi Programu były: Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Fundacja Rozwoju Kina, Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Filia w Gorlicach.