Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / marzec 2011 / Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie

Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie

WUP w Krakowie zaprasza do aktywnego włączenia się w promowanie rozwoju osobistego i wspólnej organizacji Małopolskiego Dnia Uczenia się przez całe życie.

Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie

Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie

8 czerwca – Małopolski Dzień Uczenia się, ustanowiony w 2010 roku uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego, ma na celu propagowanie rozwoju osobistego i dobrej organizacji czasu wolnego wśród Małopolan. W tym roku zostanie on zorganizowany po raz pierwszy w formie bezpłatnie dostępnych dla mieszkańców działań, które mogą być zorganizowanie przez różne instytucje i firmy, na terenie całego województwa.  Działania te mogą przybrać dowolną formułę jak np. warsztaty, szkolenia, wykłady, prezentacje, wystawy i inne mogące promować ideę rozwoju osobistego, gdzie myślą przewodnią jest hasło „Uczenie się łączy pokolenia”. W naszą akcję chcemy również zaangażować m.in. instytucje szkoleniowe, instytucje kultury, uczelnie. Pragniemy, aby nasze działania miały pozytywny wpływ na zmianę wizerunku uczenia się wśród mieszkańców, stereotypowo kojarzonego ze szkołą, ławką, a rzadziej z oglądaniem wystawy, wyjściem do teatru, przeczytaniem dobrej książki.

Dzień 8 czerwca nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia w 1979 r. Papież Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami nauki i młodzieżą uczącą się. Patronami Dnia ustanowiono: św. Jadwigę Królową oraz św. Benedykta z Nursji, uważanego za opiekuna m.in. nauczycieli i uczniów.
 
Liczymy na pomoc i włączenie się w tak ważne regionalnie przedsięwzięcie przez zorganizowanie w dniu 8 czerwca 2011 roku działań edukacyjnych wpisujących się w ideę Małopolskiego Dnia Uczenia się przez całe życie. W tym celu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i przesłanie Deklaracji Realizatora do dnia 20 kwietnia 2011 r. do siedziby Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (decyduje data wpływu).

Patronat nad wydarzeniem w 2011 roku objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik.