Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / maj 2011 / Dzień Europy na Małym Rynku w Krakowie

Dzień Europy na Małym Rynku w Krakowie

9 maja, jak co roku, obchodziliśmy święto Unii Europejskiej. Tegoroczne obchody wypełniły atrakcje dla małych i dużych. Było wspólne śpiewanie „Ody do radości” i konkursy, o tematyce unijnej. Odwiedzający stoiska na Małym Rynku w Krakowie mogli skorzystać z pomocy konsultantów dot. funduszy unijnych, wsparcia dla inwestycji oraz pracy za granicą.

Obchody rozpoczęło uroczyste odegranie hymnu UE „Ody do radości" z wieży Kościoła Mariackiego.

Potem był czas m.in. na układanie piernikowych puzzli w kształcie flagi Unii Europejskiej, konkursy z wiedzy o UE, artystyczne występy dzieci jednej z krakowskich szkół podstawowych, zabawy dla najmłodszych.

Wszystkim tym, którzy wczoraj odwiedzili Mały Rynek w Krakowie, czas umilały występy Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. Wokół sceny rozłożone były namioty, w których można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji dot. zakładania działalności gospodarczej, poszukiwania pracy za granicą, możliwości dofinansowania jakie dają różne programy unijne.

 

Wśród ekspertów byli również przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, którzy udzielali informacji na temat usług EURES oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.