Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / czerwiec 2011 / Obradowała Wojewódzka Rada Zatrudnienia

Obradowała Wojewódzka Rada Zatrudnienia

21 czerwca odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Krakowie.

Na początku spotkania została wydana pozytywna opinia w sprawie wprowadzenia nowego zawodu do wykazu zawodów, w których może być dokonywana refundacja kosztów wynagrodzenia młodocianych.

Następnie Pani Olga Piotrowicz - pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, zaprezentowała wyniki raportu Urzędu, dotyczącego wyzwań dla Małopolski w związku z otwarciem niemieckiego i austriackiego rynku pracy po 1 maja 2011 r.

Członkowie Rady omówili również kwestię jakości w szkoleniach zlecanych przez powiatowe urzędy pracy. Temat nowych narzędzi umożliwiających zmianę lokalnej polityki szkoleniowej przybliżyła w swojej prezentacji Pani Małgorzata Dudziak z Wojewódzkiego Urzędu  Pracy w Krakowie, która jest Kierownikiem Projektu WUP Kraków - Małopolskiego partnerstwa instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń.

Na koniec posiedzenia Pani Małgorzata Dudziak podsumowała promocję czerwcowego wydarzenia:  Małopolskiego Dnia Uczenia się przez Całe Życie oraz zapowiedziała kolejną akcję WUP Kraków: Edukacyjną Gminę Małopolski. Będzie to jesienne wydarzenie, które już po raz trzeci odbędzie się w Małopolsce.

 

Dowiedz się więcej o Wojewódzkiej Radzie Zatrudnienia >>>