Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2011 / lipiec 2011 / Zorganizuj z nami Ogólnopolski Tydzień Kariery 2011

Zorganizuj z nami Ogólnopolski Tydzień Kariery 2011

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do współorganizowania tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Tradycyjnie druga połowa października zarezerwowana jest na Ogólnopolski Tydzień Kariery, w naszym regionie od kilku lat organizowany pod szyldem Małopolski Pociąg do Kariery. W tym roku wydarzenie to rozpocznie się 17 października. 

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, które jest inicjatorem OTK, postanowiło w 2011 roku upowszechniać poradnictwo zawodowe wśród młodzieży, dlatego hasło tegorocznej edycji brzmi: ”Poradnictwo kariery dla każdego ucznia!” Założeniem OTK jest w tym roku objęcie wsparciem doradców zawodowych młodych ludzi, począwszy od uczniów gimnazjów. Każda aktywność, każda idea, każde działanie, które między 17 a 23 października zachęci młodzież do świadomego planowania swojej kariery, będzie mile widziane.

Jak co roku Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie: Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz „Małopolskie partnerstwo instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń” będą zaangażowane w przygotowanie OTK. Jako regionalny koordynator wydarzenia zapraszamy instytucje zajmujące się doradztwem zawodowym do włączenia się w organizację Małopolskiego Pociągu do Kariery 2011, który jest częścią OTK 2011.

Jeżeli chcecie Państwo uczestniczyć w Małopolskim Pociągu do Kariery 2011 i z myślą o młodzieży planujecie zorganizować w naszym regionie ciekawe przedsięwzięcie z zakresu doradztwa zawodowego, prosimy o wypełnienie Deklaracji udziału w wydarzeniu i przesłanie jej nie później niż do 31 sierpnia 2011 roku do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, pl. Na Stawach 1, 30-107 Kraków lub e-mailem na adres: mpku@wup-krakow.pl. W razie pytań prosimy o kontakt z Panią Haliną Juszczyk z WUP w Krakowie, tel. 12/619 84 82.

Do 16 września 2011 roku prosimy natomiast przesłać na adres: pociagdokariery@wup-krakow.pl szczegółowy harmonogram działań organizowanych przez Państwa instytucję w ramach OTK 2011. Dzięki temu jako koordynator regionalny będziemy mogli rozpocząć kampanię promocyjną wydarzenia w serwisie „Małopolski pociąg do kariery”, który w tym roku po raz pierwszy objął patronat medialny nad Ogólnopolskim Tygodniem Kariery w Małopolsce. Już od września będzie można w nim znaleźć wszystkie najświeższe informacje na temat wydarzeń organizowanych w naszym regionie w ramach OTK 2011, pełny harmonogram ofert, dane wszystkich organizatorów, ciekawostki oraz konkursy dla uczniów.

Zapraszamy!!!