Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2012 / październik 2012

październik 2012

2012-10-29 08:50

Ruszają warsztaty lokalne MPKU

Prezentacja Programu Strategicznego Kapitał Intelektualny i Rynek Pracy oraz kontynuacja tworzenia lokalnego partnerstwa na rzecz rozwoju kwalifikacji i kompetencji na lokalnym rynku pracy – to główne założenia warsztatów lokalnych organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przy wsparciu Partnerów Małopolskiego Partnerstwa na Rzecz Kształcenia Ustawicznego. Na przełomie października i listopada odbędzie się w sumie 5 spotkań.

Zobacz więcej

2012-10-23 10:15

Plebiscyt "Edukacyjna Gmina Małopolski 2012"

Zapraszamy urzędy gmin, szkoły i ośrodki kultury z Małopolski do zgłaszania kandydatów do tytułu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2012".

Zobacz więcej

2012-10-19 14:45

Jak wygląda proces rekrutacji?

Zrealizowane 18 października zajęcia pt: „Metody rekrutacji i selekcji od podszewki” to kolejny element działań prowadzonych przez tarnowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Warsztaty prowadzone były we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu National - Louis University Wydział Zamiejscowy w Tarnowie.

Zobacz więcej

2012-10-19 14:35

Tak „pracuje” brzeska młodzież!

17 października na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie poprowadził warsztat pt: „Poznawanie siebie – trening w dokonywaniu samooceny”.

Zobacz więcej

2012-10-17 12:15

Komunikacja drogą do sukcesu w pracy i nie tylko! Zapraszamy na warsztaty!

Czy masz czasem wrażenie, że nie zawsze jesteś dobrze rozumiany? A może zdarza Ci się, że Ty nie rozumiesz innych? Jak sądzisz co jest przyczyną takich sytuacji i jakie są metody ich uniknięcia?

Zobacz więcej

2012-10-17 12:00

Odbył się Dzień Otwarty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie!

16 października w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie odbył się Dzień Otwarty. Była to jedna z wielu inicjatyw w ramach rozpoczętego w poniedziałek IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zobacz więcej

2012-10-16 14:40

Stoisko ekspozycyjne "Szukam pracy" w Zakładzie Karnym w Tarnowie – Mościcach

Trwa IV Ogólnopolski Tydzień Kariery. W ramach wydarzenia w dniu 15 października w zakładzie karnym w Tarnowie – Mościcach otwarto stoisko ekspozycyjne "Szukam pracy". Stoisko pozwoli osobom, które przygotowują się do opuszczenia zakładu karnego zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku pracy.

Zobacz więcej

2012-10-16 08:45

Studencie, zarządzaj skutecznie swoją karierą!

Jaką perspektywę przyjąć w planowaniu swojej kariery, kiedy tak wiele możliwości, potrzeb, oczekiwań i wyzwań pojawia się w świecie otaczającym młodych ludzi? Jak wreszcie odnaleźć skuteczny sposób na rozwiązanie dylematów związanych z planowaniem rozwoju zawodowego?

Zobacz więcej

2012-10-15 07:00

Zakończył się European Day&Annual Meeting w Krakowie

W piątek w Krakowie zakończyło się dwudniowe spotkanie 15 krajów Europy. Do stolicy Małopolski na dwa dni zjechali przedstawiciele obserwatoriów rynku pracy z całego kontynentu. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Instytutem Gospodarki, Pracy i Kultury Uniwersytetu im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Zobacz więcej

2012-10-12 12:10

Dzień Otwarty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie!

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się w Tarnowie, al. Solidarności 5 – 9, I piętro, 16 października, w godz. od 10.00 do 14.00. Jest to jedna z wielu inicjatyw, na które zapraszają małopolskie instytucje biorące udział w rozpoczętym w poniedziałek Ogólnopolskim Tygodniu Kariery.

Zobacz więcej

2012-10-10 13:25

E - doradztwo: konsultacje CV i listów motywacyjnych przez Skype

Masz trudności w sporządzeniu skutecznych dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna wywołuje u Ciebie stres?

Zobacz więcej

2012-10-08 14:35

Zakończył się kolejny projekt WUP Kraków

30 września zakończył się realizowany od 2008 r. projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie „Doskonalenie zawodowe nauczycieli w dziedzinie wykorzystania technologii informacyjnej”. Projekt dał szansę nauczycielom przedmiotów nieinformatycznych z całej Małopolski na zdobycie nowych kwalifikacji w zakresie multimediów i internetu. W ramach projektu przeszkolonych zostało ponad 7000 nauczycieli. Dzięki udziałowi w projekcie mogą oni realizować proces nauczania w nowoczesnej, atrakcyjnej formie.

Zobacz więcej

2012-10-04 11:10

VI Małopolskie Forum Inwestycyjne

17 października 2012 r. odbędzie się współorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie VI Małopolskie Forum Inwestycyjne.

Zobacz więcej

2012-10-03 16:15

Praca: zawód czy kompetencje? – konkurs i debata

Studiujesz w Małopolsce? Masz instynkt dziennikarza? Interesują Cię trudne tematy? Napisz artykuł i zdobądź doświadczenia zawodowe na praktyce w WUP w Krakowie.

Zobacz więcej

2012-10-03 12:15

"Rozwijanie indywidualnych cech ułatwiających zdobycie zatrudnienia" - zapraszamy na zajęcia w Tarnowie!

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie zaprasza do udziału w zajęciach „Rozwijanie indywidualnych cech ułatwiających zdobycie zatrudnienia", które odbędą się w dniach 9 – 10 listopada 2012 r. od godz. 9.00.

Zobacz więcej

2012-10-02 15:40

Podejmij skuteczną decyzję - zapraszamy na warsztaty!

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza na warsztaty "Skuteczne decydowanie"

Zobacz więcej

2012-10-02 15:35

Trwa program pomocy dla zwalnianych nauczycieli

1 czerwca ruszył Program wsparcia dla zwalnianych nauczycieli oraz pracowników szkół w całej Małopolsce. Pilotażowy program rozpoczął się w Krakowie, ale nauczyciele za całej Małopolski mogą skorzystać z wsparcia 8 instytucji bądź firm, które otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych na wsparcie pracowników znajdujących się w okresie wypowiedzenia umowy o pracę/stosunku służbowego lub zagrożonego zwolnieniem z pracy.

Zobacz więcej

2012-10-01 18:30

Konkurs dla przedsiębiorczych

Uwaga uczniowie szkół ponadgimnazjalnych! Czy macie smykałkę do biznesu? A może chcecie sprawdzić, jaki jest Wasz potencjał jako przedsiębiorców. Nic prostszego. Wystarczy wziąć udział w konkursie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP Kraków, stworzyć projekt przedsięwzięcia biznesowego i przekonać do niego grono ekspertów.

Zobacz więcej