Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2012 / listopad 2012 / Biznes w zasięgu ręki

Biznes w zasięgu ręki

Prawie 600 osób skorzystało z oferty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012, przygotowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Była ona dostępna dla Małopolan w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

Spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej, warsztaty m.in. na temat skutecznego decydowania i biznesu w praktyce, debata oxfordzka, indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi, badania predyspozycji do bycia przedsiębiorcą, rozgrywki gier ekonomicznych – to tylko niektóre z propozycji, które czekały na uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012 w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

O tym, że biznes jest w zasięgu ręki, jak przekonywało hasło tegorocznej edycji wydarzenia, mogły się przekonać m.in. osoby biorące udział w spotkaniach informacyjnych Moja firma w Europie oraz Myśl jak przedsiębiorca, które odbyły się w Tarnowie. Tam również 15 listopada zorganizowano po raz pierwszy Dzień Informacji Dla Osób Przedsiębiorczych Biznesparty. Czytaj więcej na jego temat.

Co jeszcze interesowało uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012, którzy gościli w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie? Jakie są warunki życia i pracy w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co to jest EUROPASS – Europejski paszport językowy, jakie są możliwości wyjazdu na staże i praktyki za granicę, co warto wiedzieć przed powrotem do kraju po pracy za granicą. Zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty Własna firma – zanim zrealizujesz pomysł, których uczestnicy mieli możliwość poznać własne preferencje w kierunku przedsiębiorczości, wzmocnić pewność siebie i utwierdzić się w podjętych decyzjach zawodowych, rozwinąć umiejętności przygotowania biznesplanu oraz poznać procedury formalno – prawne wynikające z otwarcia i prowadzenia firmy.

Na kolejną edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce zapraszamy już za rok.