Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2012 / listopad 2012 / Konkurs "Mamy smykałkę do biznesu" rozstrzygnięty!

Konkurs "Mamy smykałkę do biznesu" rozstrzygnięty!

„Na fali” – projekt przygotowany przez drużynę z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Bieczu wygrał konkurs "Mamy smykałkę do biznesu". Gratulujemy!

14 listopada w finale konkursu, który odbył się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, wzięło udział 5 drużyn z małopolskich szkół średnich. Finaliści mieli okazję spotkać się oko w oko z jurorami, których przekonywali, że to właśnie ich projekty biznesowe, przygotowane na konkurs, są najciekawsze, mają szansę powodzenia, a w niedalekiej przyszłości mogą stać się naprawdę dochodowe.

Walka pomiędzy drużynami była niezwykle wyrównana, bo każda z prezentacji została przygotowana bardzo starannie. Jury miało wiele pytań do autorów, starało się przejrzeć na wylot każdy projekt, doprecyzować każdy jego szczegół. Wielokrotnie było też zaskakiwane przez drużyny. Pomysłodawcy szkolnych warsztatów tanecznych Butterfly Dance przygotowali dla jurorów mini pokaz tańca. Drużyna z Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu zaprosiła ich do degustacji smakołyków upieczonych w związku ze szkolnym przeglądem talentów kulinarnych. Z kolei autorzy pomysłu na warsztaty taneczne połączone z widowiskiem tanecznym FLASH-MOB zaskoczyli jury deklaracją, że projekt, który opracowali na konkurs, zaczęli już realizować w swojej szkole, czyli w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie.

 

Kiedy przyszedł czas na wybór zwycięzcy, temperatura w sali obrad jury gwałtownie wzrosła. Każdy miał swoich faworytów, ale ostateczna decyzja została podjęta jednomyślnie. Projekt „Na fali” doceniono między innymi za interesującą kampanię promocyjną szkolenej gazetki i radiowęzła.

Zwycięzcy wzięli udział w wizycie studyjnej w centrum biznesowym AIP Business Link w Krakowie, gdzie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy młodych przedsiębiorców, zwiedzili też krakowskie studia Telewizji TVN.

Wszystkim drużynom dziękujemy za pomysły i zaangażowanie w przygotowanie projektów. Zapraszamy też do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorami konkursu „Mamy smykałkę do biznesu” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012 w Małopolsce byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości AIP Kraków.