Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2012 / listopad 2012 / Przedsiębiorczy tarnowianie!

Przedsiębiorczy tarnowianie!

Już po raz trzeci Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie aktywnie przyłączyło się do realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku, obok wypróbowanych propozycji, zaoferowaliśmy tarnowianom nową możliwość – Dzień Informacji dla osób przedsiębiorczych „Biznesparty”.

„Biznesparty" odbyło się 15 listopada w siedzibie Centrum w Tarnowie. Stanowiło okazję do spotkania się i przedyskutowania możliwości, pomysłów czy obaw związanych z założeniem działalności gospodarczej.
Z naszej oferty skorzystały nie tylko osoby, które planują otworzyć firmę, ale też i „młodzi" przedsiębiorcy, prowadzący od niedawna działalność gospodarczą.

W realizacji Biznesparty wsparli nas przedstawiciele instytucji - Biura Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Tarnowa, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, II Urzędu Skarbowego, Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, MISTiA - oraz przedsiębiorcy - reprezentujący firmy: Park Linowy "Szara Sowa" oraz F.U.P.H. DANAKOS "Haftem Zdobienie" Danuta Kosman.

Dzięki temu wszyscy zainteresowani uzyskali niezbędną wiedzę z zakresu zakładania działalności gospodarczej (m. in. procedur i formalności związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, obowiązujących dokumentów oraz ponoszonych kosztów, możliwości uzyskania dofinansowania na założenie własnej firmy). Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z przedsiębiorcami działającymi na naszym rynku i skorzystania z ich praktycznych doświadczeń związanych z założeniem firmy. 

Z Dnia Informacji dla osób przedsiębiorczych „Biznesparty" skorzystało około 40 osób.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu!