Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2012 / grudzień 2012 / Gorący finał Szlachetnej Paczki

Gorący finał Szlachetnej Paczki

W miniony weekend do potrzebujących rodzin trafiła pomoc o łącznej wartości 22,5 mln zł. Tak wyglądał finał XII edycji projektu Szlachetna Paczka.

W weekend wolontariusze dostarczyli do potrzebujący rodzin paczki przygotowane przez darczyńców. W pudłach znalazła się żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne, ale też odpowiedź na szczególne potrzeby rodzin - meble, sprzęt AGD i do rehabilitacji.

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1700 zł. Oznacza to, że łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięga 22,5 mln zł. Jedną paczkę przygotowywało średnio 17 darczyńców - były wśród nich rodziny, grupy znajomych, współpracowników, klasy szkolne, instytucje publiczne. Łącznie darczyńcami zostało 225 tys. osób. Tylko w tym roku pomoc SZLACHETNEJ PACZKI dotarła do 13 230 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt - wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie - sięga 300 tys. osób.

Również pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie przygotowali paczki dla dwóch małopolskich rodzin. To niesamowite przeżycie, kiedy setki osób pracujących na co dzień w jednej instytucji, łączą się wokół jednej idei. Wspólna energia i gorące serca sprawiają, że te Święta będą niesamowite dla chociażby jednej z potrzebujących rodzin.