Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2013 / listopad 2013 / Być przedsiębiorczym!

Być przedsiębiorczym!

Tarnowscy doradcy z Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie po raz kolejny włączyli się w realizację działań w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dzień Informacji dla osób przedsiębiorczych „Biznesparty" to już sprawdzony sposób na skuteczne uzupełnienie wiadomości związanych z zakładaniem firmy, na przedyskutowanie możliwości, pomysłów czy perspektyw z tym związanych.

W tym roku w realizacji Biznesparty wzięli udział również przedstawiciele instytucji działających w sferze przedsiębiorczości - Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, II Urzędu Skarbowego w Tarnowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Dzięki temu wszyscy zainteresowani uzyskali niezbędną wiedzę z zakresu zakładania działalności gospodarczej (m. in. procedur i formalności związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, obowiązujących dokumentów oraz ponoszonych kosztów, możliwości uzyskania dofinansowania na założenie własnej firmy).

Nową propozycją Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie było zorganizowanie dla młodych kobiet zainteresowanych założeniem w niedalekiej przyszłości własnej firmy spotkania w siedzibie firmy 6 oczek - Centrum gier planszowych. Właścicielka firmy podzieliła się z uczestniczkami genezą swojego pomysłu na firmę, możliwościami, jakie rozważała, problemami, na jakie napotkała oraz wsparciem, zarówno informacyjnym, jak i finansowym, które pozwoliło na realizację planów. W drugiej części spotkania, podczas rozgrywek gier rozbudzających cechy przedsiębiorcze, uczestniczki zyskały podwójnie - nie tylko zdobyły informacje i pozytywne doświadczenia związane z przedsiębiorczością, ale również mogły zweryfikować swoje cechy przedsiębiorcze.

Okazją do rozbudzania postaw przedsiębiorczych była również Konferencja „Brzesko-powiat przedsiębiorczych uczniów" zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku. Na ich zaproszenie przedstawiciel tarnowskiego Centrum zaprezentował możliwości odkrywania w sobie potencjału przedsiębiorczego oraz jako członek Komisji wziął udział w rozstrzygnięciu konkursu dla uczniów na przygotowanie pomysłu na biznes.

 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w wydarzeniu!