Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2013 / kwiecień 2013 / 10 maja zapraszamy na Targi Pracy

10 maja zapraszamy na Targi Pracy

Oferty pracy w kraju i za granicą, informacje o stażach, porady doradców EURES z Unii Europejskiej –to tylko część programu Targów Pracy, które odbędą się 10 maja.

TARGI PRACY – INFORMACJA, DORADZTWO, OFERTY PRACY, POŚREDNICTWO odbędą się w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca 15, godz. 11.00-16.00. Wśród blisko 50 tegorocznych wystawców znajdą się przedstawiciele dużych pracodawców, m.in. firm Capgemini, IBM, CAPITA czy Alexander Mann, agencji pośrednictwa pracy (Adecco, Ranstad czy Humaneo), Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, urzędów pracy, doradców EURES z krajów europejskich i wielu innych instytucji.

Udział w targach pracy jest bezpłatny. Adresatami wydarzenia są osoby bezrobotne, poszukujące zatrudnienia, uczniowie, studenci, absolwenci, osoby poszukujące informacji o sytuacji na rynku pracy, źródłach ofert pracy, staży zawodowych, praktyk, o usługach wspierających planowanie kariery zawodowej w regionie, kraju i pozostałych krajach UE, osoby zainteresowane migracją w celu podjęcia zatrudnienia, edukacji, staży zawodowych, osoby powracającą z krajów EOG po zakończeniu pracy, staży zawodowych, nauki, cudzoziemcy.
Podczas targów odbędę się również prezentacje doradców EURES z Niemiec, Włoch, Norwegii, Czech, Słowacji i Słowenii na temat warunków pracy i życia w tych krajach. Oprócz prezentacji będzie również możliwość zaczerpnięcia informacji wprost od doradców.
Prezentacje będą odbywać się w następującej konfiguracji:
11:30 – Anne Live Nevdal, Norwegia
12:00 – Gosia Reinicke, Niemcy
12:30 – Pietro Ruggiero, Włochy
13:00 – Žare Markovič, Słowenia
13:30 – Ferdinand Bolibruch, Słowacja
14:00 – Lucie Holubová, Czechy
Liczba miejsc na spotkania z doradcami EURES z krajów EOG jest ograniczona. Aby uczestniczyć w takim spotkaniu, należy nadesłać zgłoszenie na adres eures@wup-krakow.pl
Targi organizowane są w ramach Europejskich Dni Pracy w Małopolsce, które odbędą się w dniach 7 - 10 maja 2013 roku w Nowym Sączu, Tarnowie i Krakowie. Więcej informacji o EDP znajduje się pod tym linkiem http://wup-krakow.pl/uslugi-rynku-pracy/praca-za-granica/europejskie-dni-pracy-2013