Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2014 / kwiecień 2014 / Drogowskazy kariery

Drogowskazy kariery

Na początku kwietnia w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia Drogowskazy Kariery 2014, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie już po raz drugi zorganizował warsztaty dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz członków Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny, realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W trakcie tegorocznej edycji studenci wzięli udział w warsztatach odbywających się pod hasłem PRACOWNIK - PRACODAWCA, czyli potrzeby rynku. Doradca zawodowy wspólnie ze studentami postawił sobie za cel stworzenie profilu idealnego pracownika, a także pracodawcy marzeń. Sam temat wywołał mnóstwo dyskusji, pytań, a także wątpliwości, które znalazły swoje odzwierciedlenie w pracy warsztatowej. Studenci podzieleni na dwie grupy wcielili się zarówno w rolę pracodawców jak i przyszłych kandydatów do pracy. Dzięki temu mieli okazję bliżej przyglądnąć się oczekiwaniom jednej i drugiej strony, które w wielu miejscach okazały się być są ze sobą sprzeczne. Warto było podjąć dyskusję, w jakim kierunku powinni pójść młodzi ludzie, jakie podjąć działania, aby mimo wszystko sprostać tym wymogom, a tym samym zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

Drugi warsztat tematycznie związany był z przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Uczestnicy mieli okazję poznać proces rekrutacji i selekcji z perspektywy pracodawcy, przećwiczyć udzielanie odpowiedzi na trudne pytania, a także dowiedzieć się jak profesjonalnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.