Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2014 / kwiecień 2014 / Pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery w Nowym Sączu na Targach Pracy

Pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery w Nowym Sączu na Targach Pracy

Pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery w Nowym Sączu, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Nowym Sączu. Targi odbywały się 7 kwietnia br. w Gorlicach i 8 kwietnia br. w Krynicy - Zdroju.

Celem XI Gorlickich Tragów Pracy było przedstawienie bezrobotnym przez zaproszonych pracodawców ofert pracy, a także przeprowadzenie wstępnych rozmów z wybranymi kandydatami. Na osoby poszukujące zatrudnienia czekały min. oferty w takich zawodach jak brukarz, spawacz, magazynier wysokiego składowania, operator pilarki taśmowej, informatyk, pracownik działu handlowego ze znajomością języka angielskiego, rosyjskiego czy też niemieckiego. III Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych w Krynicy - Zdroju, skierowane były przede wszystkim do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy, młodzieży uczącej się, a także do osób zainteresowanych planowaniem swojej kariery zawodowej i rozwojem osobistym.

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na Słowacji, miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy prezentowanymi: w Krynicy-Zdroju przez pracowników Urzędu Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny w Barejowie, w Gorlicach, przez przedstawicieli Urzędu Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny w Stropkowie na Słowacji.

Pracownicy CIZ w Nowym Sączu na swoich stoiskach wystawienniczych promowali przede wszystkim bogaty wachlarz usług doradczych Centrów Informacyjnych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, udzielali indywidualnych porad zawodowych, informacji o ofertach pracy EURES, ze szczególnym uwzględnieniem pośrednictwa na transgranicznym rynku pracy.