Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2014 / sierpień 2014 / Tydzień pod znakiem inspiracji

Tydzień pod znakiem inspiracji

Doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu przeprowadzili w Krynicy-Zdroju tygodniowe warsztaty „Kursu inspiracji” dla klientów Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

 

W warsztatach, trwających od 21 do 25 lipca br. uczestniczyło 7 osób bezrobotnych, które zdecydowały się założyć spółdzielnię socjalną.

Zajęcia miały na celu przede wszystkim wzmocnienie relacji i integracji w grupie, poznanie przez uczestników swojego potencjału zawodowego, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz zainspirowanie uczestników do dalszego rozwoju.  Uczestnikom przedstawiono także informacje z zakresu spółdzielczości, zasady zakładania spółdzielni socjalnych.

W trakcie zajęć uczestnicy poznawali skuteczne sposoby planowania, zagadnienia w zakresu komunikowania się w grupie, motywowania oraz sposoby radzenia sobie ze stresem. W ankietach ewaluacyjnych przyszli spółdzielcy bardzo wysoko ocenili przygotowanie merytoryczne, zakres tematyczny i sposób prowadzenia zajęć. Przed nimi jeszcze szkolenia zawodowe i prawdopodobnie jeszcze w tym roku spółdzielnia zacznie działać. Warto dodać, że pierwsza faza - najbardziej istotna dla efektywnego funkcjonowania spółdzielni - obejmuje m.in.: dobór grupy założycieli, poszukiwanie pomysłu na biznes,  przydzielenie ról grupowych oraz wykonanie wspólnego przedsięwzięcia.

Osoby zainteresowane tworzeniem spółdzielni socjalnej, chcące uczestniczyć w „kursie inspiracji" mogą skorzystać, szczególnie w pierwszej fazie procesu zakładania spółdzielni, ze wsparcia doradców z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu, bądź też w Tarnowie.

Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie:

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
plac Na Stawach 1
tel. 12 42 40 738
e-mail: centrum.krakow@wup-krakow.pl

Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu:
Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu
ul. Węgierska 146
tel. 18 44 29 490
e-mail: centrum.nowysacz@wup-krakow.pl


Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie:
Zespół Zamiejscowy w Tarnowie
al. Solidarności 5-9
tel. 14 62 69 940       
e-mail: centrum.tarnow@wup-krakow.pl