Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / listopad 2015 / Dzień Młodej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzień Młodej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Tarnowskiej

Ciekawą ofertę zaproponowało tarnowskie Centrum młodzieży zainteresowanej problematyką przedsiębiorczości i planującej w perspektywie założenie własnej firmy, organizując wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej Dzień Młodej Przedsiębiorczości.

Podczas przedsięwzięcia uczestnicy mieli możliwość skorzystania z różnych działań. Atrakcją na pewno była możliwość „bycia przedsiębiorcą" i sprawdzenia w praktyce umiejętności przedsiębiorczych. Stało się to możliwe dzięki rozgrywkom gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu". Zadaniem uczestników w grze było osiągnięcie jak najwyższych dochodów poprzez produkcję, a następnie sprzedaż produkowanych przez siebie towarów. Udział w grze był doskonałą okazją do przećwiczenia umiejętności przydatnych na rynku pracy, takich jak: komunikatywność, zdolności negocjacyjne, odporność na stres, myślenie analityczne i planowanie strategiczne, zarządzanie czasem, budowanie relacji i zdolności negocjacyjne. Dodatkowo uczestnicy zyskali również informacje o możliwościach wsparcia w ramach programu Gwarancje dla młodzieży, m. in. w zakresie finansowania działalności gospodarczej.

 

Ofertę Dnia Młodej Przedsiębiorczości osoby uzupełniała możliwość uzyskania przydatnych informacji w zakresie warunków podejmowania działalności gospodarczej, wzorów dokumentów, dofinansowania na założenie firmy, również ze środków UE, oraz instytucji świadczących pomoc w tym zakresie. Najczęściej poszukiwano informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W trakcie rozmów z doradcami zawodowymi uczestnicy przedsięwzięcia podkreślali jego przydatność w planowaniu przyszłości zawodowej w obszarze przedsiębiorczości.

 

Ze wspólnej inicjatywy Centrum w Tarnowie i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej 17 listopada 2015 r. skorzystało 150 osób.