Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / listopad 2015 / Przedsiębiorcze Centrum po raz szósty

Przedsiębiorcze Centrum po raz szósty

Już po raz szósty tarnowianie skorzystali z propozycji tarnowskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W tym roku również przygotowano szeroką ofertę: obok propozycji skierowanych do działających przedsiębiorców i zagadnień związanych ściśle z zakładaniem działalności gospodarczej, zaplanowano też działania dla osób zainteresowanych określeniem cech i umiejętności charakteryzujących osoby przedsiębiorcze.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum współpracowało z 13 lokalnymi partnerami - instytucjami i organizacjami, dzięki temu zorganizowano 11 przedsięwzięć, wśród których tarnowianie znaleźli coś ciekawego dla siebie.

I tak na przykład przedsiębiorców zaproszono na seminarium „Tarnowskie wsparcie dla przedsiębiorców", na którym zapoznali się, gdzie i jaką pomoc w rozwoju swojej firmy mogą uzyskać. Przedsiębiorcy mogli również skorzystać z konsultacji, podczas dyżuru doradcy zawodowego w strefie coworkingowej DESK.

Osoby zainteresowane założeniem działalności gospodarczej niezbędną wiedzę uzyskały podczas warsztatów „Własna firma -zanim zrealizujesz pomysł", tym razem dodatkowo wzbogaconym o prezentacje specjalistów - przedstawicieli Wydziału Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Tarnowa, Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, I Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Ciekawą propozycją okazał się też warsztat „Na pierwszy rzut oka - czy to przedsiębiorca?", który pozwolił uczestnikom na uzyskanie informacji, jakie wywarli pierwsze wrażenie - a przecież powszechnie wiadomo, że to kluczowy czynnik w relacjach międzyludzkich, zawodowych oraz biznesowych. Pomocą w zdobyciu tych informacji były rozgrywki gry karcianej - „Poker osobowościowy".

 

Zabawa połączona z praktyką to także dobry sposób na naukę - dlatego przeprowadzono serię rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu, pozwalających sprawdzić się jako przedsiębiorca. Zajęcia takie zrealizowano między innymi dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Działania prowadzone były również na dąbrowszczyźnie, gdzie korzystając z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, zorganizowano Dzień Młodej Przedsiębiorczości. Dzięki temu ludzie młodzi uzyskali informacji o możliwościach założenia własnej firmy oraz określali cechy przedsiębiorcze.

Możliwość zdobycia wiedzy dotyczącej kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród uczniów, jak również dotarcie z informacjami, gdzie na co dzień jest utrudniony dostęp, to również działania z oferty tarnowskiego Centrum - owocujące wiedzą np. u nauczycieli, jak i osób osadzonych w Zakładzie Karnym. Informacje z zakresu przedsiębiorczości miały okazję zdobyć uczestniczki Babskiego poniedziałku, osoby korzystające z Centrum Integracji Społecznej oraz wszyscy zainteresowani, którzy zjawili się w Centrum.

Tę ofertę uzupełniono indywidualnymi konsultacjami prowadzonymi przez doradców zawodowych, w trakcie których przeprowadzono badania Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych oraz badania psychologiczne.

W ankietach oceniających osoby biorące udział w przedsięwzięciu wskazywały, że wydarzenia realizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dostarczają nie tylko informacji przydatnych w założeniu działalności gospodarczej, ale również poszerzają wiedzę oraz pozytywnie wpływają na kształtowanie postaw przedsiębiorczych.

Z oferty tarnowskiego Centrum w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce skorzystało 451 osób.

 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu!