Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / listopad 2015 / Tarnowskie wsparcie dla przedsiębiorców

Tarnowskie wsparcie dla przedsiębiorców

Oferta instytucji publicznych i wspierających biznes, skierowana do przedsiębiorców z regionu tarnowskiego, była przedmiotem seminarium, które odbyło się podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Zaprezentowane zostały możliwości uzyskania środków finansowych na rozwój firm: przedstawiciel WUP w Krakowie, omówił formy wsparcia dla przedsiębiorców dofinansowywane w ramach konkursów ogłaszanych przez WUP w Krakowie z programów: RPO WM i PO WER. Natomiast p. Leszek Nowicki, prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przedstawił możliwości kredytowania nowych inwestycji i planów biznesowych.

Uczestnicy seminarium mieli okazję dowiedzieć się więcej o strefie coworkingowej DESK oferowanej przez Urząd Miasta Tarnowa dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają zaplecza do prowadzenia swojej działalności, a także - o możliwościach prowadzenia i rozwoju przedsiębiorstwa w ramach Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.

Przedstawiono również informacje dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców i ich pracowników w zakresie rozwoju potencjału zawodowego. Korzyści wynikające z dualnego systemu kształcenia przestawił p. Franciszek Uszko, Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Zaprezentowano również ofertę Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej skierowaną do pracodawców oraz możliwości finansowania kształcenia ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Seminarium odbyło się 19 listopada 2015 r. i zgromadziło 27 uczestników.

Seminarium zorganizowane było przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie WUP Kraków oraz Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie.

Serdecznie dziękujemy za udział w Seminarium!