Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / grudzień 2015 / Przedsiębiorczy studenci z Nowego Targu

Przedsiębiorczy studenci z Nowego Targu

Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności negocjacyjne, a także przekonać się jak silnie mają rozwinięty zmysł przedsiębiorczy. A wszystko to podczas rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu prowadzonych przez doradców zawodowych Zespołu Zamiejscowego w Nowym Sączu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Chłopska Szkoła Biznesu jest ekonomiczną grą planszową inspirowaną historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Mimo tego, iż gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej to w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i doskonale integruje grupę. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury.

Udział studentów w rozgrywkach był zainicjowany przez Wykładowcę Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i stanowił jeden z elementów badania kompetencji negocjacyjnych i przedsiębiorczych.