Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / maj 2015 / Weź udział w organizacji Małopolskiego Dnia Uczenia się 2015!

Weź udział w organizacji Małopolskiego Dnia Uczenia się 2015!

Zapraszamy szkoły, ośrodki kultury, instytucje doradztwa edukacyjno–zawodowego, firmy szkoleniowe, samorządy lokalne oraz wszystkie podmioty działające na rzecz edukacji i rynku pracy do włączenia się w organizację V Małopolskiego Dnia Uczenia się, który odbędzie się 7 i 8 czerwca pod hasłem "Kompetencje na start".

Wszyscy wiemy, że:

  • ciągłe zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy poprawia nasze notowania na rynku pracy;
  • uczymy się nie tylko w szkole, ale też w pracy, podróży, od innych, poprzez samokształcenie;
  • warto zbierać doświadczenia w każdej sytuacji, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się nam to, czego nauczyliśmy się.

Te uniwersalne prawdy i w tym roku będą przyświecać obchodom Małopolskiego Dnia Uczenia się, bo ciągle jest wiele do zrobienia, jeżeli chodzi o promowanie aktywności edukacyjnej wśród mieszkańców naszego regionu. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Kompetencje na start", bo chcemy zwrócić uwagę na to, że największym kapitałem każdego z nas jest to, co umiemy, a więc nasze kompetencje. To dzięki nim jesteśmy w stanie wystartować z sukcesem na rynku pracy bez względu na wiek. Powinniśmy wiedzieć, jak je określać albo gdzie znaleźć ludzi, którzy nam w tym pomogą. Warto też, żebyśmy mieli świadomość, iż zmiany w edukacji już wkrótce pozwolą nam na o wiele szerszą skalę niż dotychczas potwierdzać kompetencje zdobyte poprzez doświadczenie.

Liczymy na dobre pomysły i ciekawe propozycje wydarzeń będących twórczym rozwinięciem hasła Małopolskiego Dnia Uczenia się 2015. Przypominamy, że idea Dnia zakłada nie tylko zwracanie uwagi na korzyści związane z inwestowaniem we własny rozwój i promowanie odpowiedzialności za własną edukację na każdym etapie życia, ale również wzbudzanie pozytywnych skojarzeń z uczeniem się i pokazywanie go jako przyjemności, dobrej zabawy, ciekawej formy spędzenia czasu wspólnie z najbliższymi.

Instytucje chcące zaangażować się w organizację Małopolskiego Dnia Uczenia się 2015 proszone są o wypełnienie do 20 maja ankiety on-line. Na podstawie informacji w niej zawartych koordynator wydarzenia - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - przygotuje pełny harmonogram imprez, który będzie promowany w internecie, a także w prasie, radiu i telewizji.

Patronem medialnym wydarzenia – jak co roku – jest serwis "Małopolski pociąg do kariery". W razie pytań można pisać lub dzwonić do redakcji: e-mail: pociagdokariery@wup-krakow.pl, tel. 12 619 84 50.

Spotkajmy się podczas V Małopolskiego Dnia Uczenia się!