Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / czerwiec 2015 / Czerwcowe tarnowskie Targi Pracy

Czerwcowe tarnowskie Targi Pracy

W czerwcu doradcy zawodowi tarnowskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej wzięli udział w dwóch wydarzeniach targowych. 23 czerwca odbyły się Wakacyjne Targi Pracy, których organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie, a 24 czerwca - XII Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

W trakcie targów doradcy mięli możliwość zaprezentowania działań realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Osoby poszukujące pracy najchętniej korzystały z konsultacji w zakresie sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Na stoisku wystawienniczym WUP do dyspozycji klientów były m.in.: wzory życiorysów zawodowych i listów motywacyjnych oraz broszury dot. problematyki poszukiwania zatrudnienia. Wśród osób poszukujących pracy upowszechniano także  informacje o mobilności zawodowej i usługach sieci EURES. Zainteresowaniem cieszyły się informacje o aktualnych ofertach pracy za granicą oraz ulotki i broszury informacyjne tematycznie związane z bezpiecznymi wyjazdami za granicę.

Z Indywidualnej informacji zawodowej dot. m.in. problematyki rynku pracy, wymagań kwalifikacyjnych różnych zawodów  oraz  możliwości podejmowania pracy w ramach sieci EURES skorzystało ogółem ok. 600 osób