Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2015 / czerwiec 2015 / Dla szukających pracy w obszarze transgranicznym

Dla szukających pracy w obszarze transgranicznym

28 maja w Nowym Sączu odbyły się Targi Edukacji, Pracy i Przedsiębiorczości organizowane przez Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu.

Na 20 stoiskach wystawienniczych osoby bezrobotne, poszukujące pracy, absolwenci wchodzących na rynek pracy, studenci oraz młodzież ucząca się uzyskiwali informacje dotyczące możliwości zatrudnienia oraz kształcenia.

 

Uczestnicy targów mogli zapoznać się z możliwościami zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą. Pracodawcy dysponowali ofertami pracy między innymi w zawodach: ślusarz - operator wyciągu do nart, sprzedawca w gastronomii, kasjer-sprzedawca, pracownik magazynu, kelner, pokojówka recepcjonista w salonie samochodowym, serwisant urządzeń gastronomicznych, pracownik call-center, ulotkarz, hostessa, tapicer meblowy, ankieter.

 targi 2

Zainteresowani zatrudnieniem w obszarze transgranicznym mogli skorzystać z ofert pracy promowanych przez urzędy pracy, spraw socjalnych i rodziny z terenu Słowacji.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyło się spotkanie informacyjne pn. „Praca w Unii Europejskiej - o czym warto wiedzieć przed wyjazdem i po powrocie", skierowane do osób wyjeżdzających do pracy za granicę.

Równolegle do targów trwały indywidualne konsultację z doradcami zawodowymi w zakresie diagnozy zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

 

W targach udział wzięli pracodawcy, szkoła wyższa, ośrodki szkoleniowe, agencje pracy tymczasowej, a także urzędy pracy z Nowego Sącza oraz Starej Lubowni i Stropkowa na Słowacji.