Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2016 / listopad 2016 / O wsparciu dla przedsiębiorców w Szczucinie

O wsparciu dla przedsiębiorców w Szczucinie

Tarnowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Szczucinie 17 listopada br. zorganizowało seminarium dla przedsiębiorców.

Przedmiotem spotkania, w którym wzięło udział 18 osób, była oferta instytucji publicznych i wspierających biznes, skierowana do przedsiębiorców z regionu dąbrowskiego.

Zaprezentowane zostały możliwości uzyskania dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnicy seminarium zapoznali się również z ułatwieniami dla przedsiębiorców oferowanymi przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, m.in. z Platformą Usług Elektronicznych, programem dofinansowania płatników składek oraz możliwościami udziału w szkoleniach i konsultacjach w zakresie obsługi programu Płatnik. Poruszono także kwestie związane z prowadzeniem rozliczeń podatkowych w ramach działalności gospodarczej.

W trakcie spotkania przekazano też informacje dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców i ich pracowników w zakresie rozwoju zawodowego - usług Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej skierowanych do pracodawców oraz możliwości skorzystania z Bilansu Kariery i dofinansowań do szkoleń w ramach projektu "Kierunek Kariera".  

Uczestnicy seminarium, po jego zakończeniu, mieli możliwość indywidualnych konsultacji z przedstawicielami ZUS, US, PUP oraz CIiPKZ.