Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2016 / grudzień 2016 / O poradnictwie zawodowym i pośrednictwie pracy na Mikołajkowych Targach Pracy OHP w Tarnowie

O poradnictwie zawodowym i pośrednictwie pracy na Mikołajkowych Targach Pracy OHP w Tarnowie

Usługi poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, zagraniczne oferty zatrudnienia w ramach sieci EURES - to główne kwestie, którymi interesowali się odwiedzający stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie podczas odbywających się 29 listopada 2016 r. Mikołajkowych Targów Pracy w Tarnowie.

O poradnictwie zawodowym i pośrednictwie pracy na Mikołajkowych Targach Pracy OHP w Tarnowie

Mikołajkowe Targi Pracy, 29.11.2016

Mikołajkowe Targi Pracy, zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie, były szansą na znalezienie zatrudnienia. Cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób młodych, które poszukują pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Zainteresowani mieli okazję bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, jak również mogły zdobyć wiedzę na temat rynku pracy.

Na stoisku wystawienniczym tarnowskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej można było uzyskać niezbędne informacje w zakresie usług poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagraniczne oferty pracy w ramach sieci EURES. Pytania uczestników dotyczyły przede wszystkim stron internetowych zawierających oferty pracy w kraju i za granicą, wiarygodności zagranicznych pracodawców oraz w jaki sposób można aplikować na wybrane oferty pracy.

Osoby poszukujące pracy najchętniej korzystały z konsultacji w zakresie sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Do dyspozycji klientów były m.in. wzory życiorysów zawodowych i listów motywacyjnych oraz broszury dotyczące problematyki poszukiwania zatrudnienia, w tym tematycznie związane z bezpiecznymi wyjazdami za granicę.