Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2016 / grudzień 2016 / Rusza Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Rusza Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

5 grudnia 2016 r. rozpocznie się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, w którego organizację włączył się WUP w Krakowie.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, odbywający się w dniach od 5 do 9 grudnia 2016 r., jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej mającą sprawić, aby kształcenie i szkolenie zawodowe nastawione było na zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów, stało się bardziej atrakcyjne. Pomóc w tym mają organizowane na terenie całej Europy wydarzenia o charakterze lokalnym, regionalnym i ogólno­krajowym.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych stanowi okazję do zaangażowania się w sprawy społeczne na dużą skalę i tym samym podniesienia prestiżu kształcenia i szkolenia zawodowego wśród własnej społeczności oraz w całej Europie. To także szansa dla kluczowych zainteresowanych podmiotów z podobnymi celami do nawiązania współpracy i skorzystania ze swoich doświadczeń.

Wojewodzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach inicjatywy przygotował 7 wydarzeń (pobierz harmonogram). Wśród nich znalazły się warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem, rozgrywki Chłopskiej Szkoły Biznesu dla gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 w Tarnowie czy podsumowanie plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski 2016.

Szczegółowe informacje poświęcone Europejskiemu Tygodniowi Umiejętności Zawodowych znajdują się na stronie http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261.