Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2016 / lipiec 2016 / Budżet obywatelski Małopolski - ostatnie godziny głosowania!

Budżet obywatelski Małopolski - ostatnie godziny głosowania!

Tylko do 6 lipca 2016 r. Małopolanie mogą głosować na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

Małopolanie, którzy ukończyli 16. rok życia, mogą wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły (zobacz listę).

Głosy można oddawać:

  • poprzez stronę internetową - pod adresem: https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie,
  • korespondencyjnie,
  • osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie lub Agendach Zamiejscowych w: Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie.

Wyniki poznamy do 31 lipca 2016 r. Do realizacji zostaną przeznaczone te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków w danym subregionie.

Przypominamy, że Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to pierwszy tego typu budżet partycypacyjny w Polsce, wprowadzany na skalę regionu. Pozwala mieszkańcom Małopolski zdecydować, na co należy wydać pieniądze i jakie projekty zrealizować. Budżet obywatelski to w sumie 6 mln zł - po 1 mln zł dla każdego subregionu (podział na subregiony dostępny jest tutaj).

Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie https://bo.malopolska.pl/.