Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / styczeń 2017 / O jakości szkoleń i bonach szkoleniowych w Zespole Zamiejscowym w Tarnowie

O jakości szkoleń i bonach szkoleniowych w Zespole Zamiejscowym w Tarnowie

Jakość szkoleń, bony szkoleniowe, projekt "Kierunek Kariera" – to główne tematy spotkania z przedstawicielami Ośrodków Szkolenia Kierowców subregionu tarnowskiego, realizujących kursy z zakresu prawa jazdy kat. A i B.

Spotkanie, które miało miejsce 24 stycznia, było okazją do zaprezentowania projektu "Kierunek Kariera". W jego trakcie przedstawiono ścieżkę uczestnika w projekcie, oferowane szkolenia, dofinansowane w 87% z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz możliwości i wymagania dotyczące realizacji usług szkoleniowych dofinansowanych ze środków publicznych, w tym system zarządzania jakością szkoleń w oparciu o Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Zaprezentowano także podmiotowy system finansowania z wykorzystaniem bonów szkoleniowych oraz Bazę Usług Rozwojowych - jej funkcjonalność oraz warunki rejestracji dla instytucji szkoleniowych. W trakcie dyskusji wyjaśniono kwestie dotyczące roli instytucji szkoleniowych w podmiotowym systemie finansowania szkoleń. Przekazano również niezbędne informacje związane z pozyskaniem znaku jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych przyznawanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego.