Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / październik 2017 / Planowali swoją karierę zawodową w Tarnowie

Planowali swoją karierę zawodową w Tarnowie

Trwa IX Ogólnopolski Tydzień Kariery. 18 października w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie odbyła się kolejna edycja "Dnia Otwartego" Centrum. Wydarzenie realizowane pod hasłem "Jak zostać kompetentnym inżynierem, czyli planuję karierę zawodową z AGH" skierowane było młodzieży planującej przyszłość zawodową w branży inżynierskiej.

Planowali swoją karierę zawodową w Tarnowie

Dzień Otwarty w tarnowskim Centrum - prezentacja przedstawiciela AGH

Kierunki kształcenia oferowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie od lat cieszą się dużą popularnością wśród tarnowskiej młodzieży. Dlatego też przychodząc w tym dniu do Centrum osoby zainteresowane kształceniem na kierunkach technicznych mogły poznać na miejscu w Tarnowie ofertę AGH na rok akademicki 2018/2019 oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni.

Uczestnicy najczęściej pytali o wymagania stawiane kandydatom w zawodach, które można zdobyć, studiując tej na uczelni, perspektywy rozwoju zawodowego oraz szanse zatrudnienia. Równocześnie w trakcie przedsięwzięcia wyświetlano prezentacje multimedialne, w których prezentowano całokształt funkcjonowania uczelni, bazę naukowo-dydaktyczną oraz osiągnięcia absolwentów AGH.

Aby lepiej zaplanować drogę rozwoju zawodowego z uwzględnieniem własnych możliwości, młodzi ludzie chętnie korzystali z konsultacji doradców zawodowych w określeniu zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Zainteresowaniem uczestników cieszyły się także broszury z zakresu problematyki rynku pracy oraz wzory i schematy dokumentów aplikacyjnych dostępne na stoisku wystawienniczym Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.