Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / listopad 2017 / Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13 listopada 2017 r. w Małopolsce rozpocznie się 8. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w którego organizację po raz kolejny włączył się WUP w Krakowie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest globalnym ruchem, który inspiruje ludzi do bycia przedsiębiorczymi i kreatywnymi. Odbywa się równolegle w 170 krajach świata, które każdego roku, przez jeden tydzień listopada, promują przedsiębiorczość wśród mieszkańców.

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 r. przez premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, brytyjską rządowo-biznesową organizację MakeYour Mark oraz prezesa amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carla Schramma. Początkowo w organizację przedsięwzięcia zaangażowanych było 37 krajów, dziś jest ich ponad 4-krotnie więcej, a gromadzą oni około 10 tys. partnerów. W wydarzeniach na całym świecie uczestniczy około 10 mln osób.

Na zainteresowanych w Małopolsce, dokładnie w 17 miastach i miasteczkach regionu - Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu, Kętach, Wadowicach, Andrychowie, Myślenicach, Zatorze, Limanowej, Sułkowicach, Skawinie, Gorlicach, Nowym Targu, Chrzanowie - do 19 listopada 2017 r. czeka ponad 200 wydarzeń, przygotowanych przez 40 instytucji, w tym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Będzie można skorzystać ze szkoleń, warsztatów, indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi. Zostaną również zorganizowane spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu czy sektora finansów publicznych. Nie zabraknie przestrzeni, w której będzie okazja do skonsultania swoich pomysłów na biznes, dowiedzenia się o możliwościach zdobycia wsparcia finansowego na założenie własnej firmy czy podniesienia kwalifikacji i wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń organizowanych podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce znajduje się na stronie: tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.