Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / marzec 2017 / Będziemy na Festiwalu Zawodów!

Będziemy na Festiwalu Zawodów!

Zbliża się 5. edycja Targów Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Już dziś zapraszamy do udziału w wydarzeniu i odwiedzenia naszego stoiska.

Będziemy na Festiwalu Zawodów!

Stoisko WUP w Krakowie podczas Festiwalu Zawodów 2016

Targi rozpoczną się 23 marca i potrwają do 25 marca 2017 r.

W trakcie tegorocznej edycji w hali EXPO Kraków zaprezentuje się 79 zespołów szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym z całej Małopolski.  Na ponad 140 interaktywnych stoiskach szkoły przygotują blisko 150 prezentacji zawodowych, w tym pokazy barmańskie, mody, robotyki, mechaniki samochodowej.

Podobnie jak w latach ubiegłych swoje zawody zaprezentują również przedstawiciele służb mundurowych: policji, wojska, straży pożarnej oraz straży granicznej. W wydarzeniu wezmą także udział przedstawiciele zagranicznych uczelni z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier oraz - po raz pierwszy - przedstawiciele Fundacji Polsko-Azjatyckiej. Uczestnicy targów będą mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną.

Atrakcje przygotował również Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. 23 marca w godz. 13.30-15.00 zapraszamy na pokazową sesję Assessment Center dla młodzieży - uczniów szkół gimnazjalnych. Proponowane zajęcia mają na celu przybliżyć młodym osobom nowoczesne techniki rekrutacyjne, stosowane przez pracodawców. Wydarzenie zostanie przeprowadzone przez grupę doświadczonych asesorów - doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.

Zdobyte podczas sesji doświadczenie pozwoli zmierzyć się ze swoimi wyobrażeniami na temat procesu pozyskiwania pracowników, obalić mity dotyczące rekrutacji, wzbudzić kreatywność, a przede wszystkim uświadomić młodemu człowiekowi jego mocne i słabe strony. Uczestnicy sesji uzyskają indywidualną informację zwrotną od asesorów, dowiedzą się, jakie kompetencje należy szczególnie wzmacniać i jak to robić, aby wkraczać w dorosłość jako osoba przygotowana do wymogów rynku pracy.

Wydarzenie prowadzone będzie w zamkniętej grupie uczniów przy udziale widowni.

Oprócz sesji zaplanowaliśmy następujące spotkania: dla instytucji szkoleniowych (23 marca), dla doradców zawodowych (24 marca), Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego dotyczące standardów usług rozwojowych.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje o projekcie "Kierunek Kariera", w tym o Bilansie Kariery - usłudze pozwalającej na podsumowanie swojego dorobku: doświadczenia zawodowego, wykształcenia, odbytych kursów i szkoleń oraz innych umiejętności, które posiadamy, ale nie są one w żaden sposób udokumentowane. Bilans Kariery stanowi też pierwszy krok do otrzymania bonów na szkolenia językowe, w zakresie kompetencji cyfrowych oraz inne szkolenia ogólne, w tym prawo jazdy kat. A i B.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/festiwal-zawodow/festiwal-zawodow-2017