Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / marzec 2017 / Kolejny Festiwal Zawodów za nami!

Kolejny Festiwal Zawodów za nami!

Jak co roku, tak i teraz, w dniach od 23 do 25 marca 2017 r., doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie przygotowali wiele ciekawych wydarzeń, skierowanych zarówno do młodzieży, jak i doradców zawodowych z zaprzyjaźnionych instytucji w ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

W czwartek, 23 marca, gościliśmy młodzież z krakowskich szkół: z Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego oraz z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Centrum, odwiedzali stoiska wystawiennicze w trakcie trwania festiwalu i rozmawiali z doradcami zawodowymi.

Drugi dzień dedykowany był kadrze doradców zawodowych - w tym celu Centrum zorganizowało spotkanie koordynacyjne, zapraszając wielu gości, prelegentów, osób zaangażowanych w rozwój poradnictwa zawodowego w Małopolsce.

Spotkanie otworzyła Edyta Klimowska-Bobula, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przedstawiając dotychczasowe doświadczenia projektu "Kierunek Kariera".

Kolejny temat ujął zgromadzonych formą i treścią: "SPinKA - nowe wyzwania dla doradcy zawodowego w edukacji". Tę prelekcję wygłosiła Władysława Maria Francuz, profesor oświaty, adiunkt Politechniki Krakowskiej.

Nieodłącznym elementem spotkań koordynacyjnych stanowi nawiązanie do sytuacji na małopolskim rynku pracy, którą przedstawił  Adam Biernat, kierownik Referatu Badań i Analiz Rynku Pracy WUP w Krakowie.

Duże zainteresowanie doradców zawodowych wzbudziło wystąpienie Marty Terlikowskiej, managera ds. projektów rekrutacyjnych w Work Service. Prezentacja "Rekrutacja okiem rekrutera" pozwoliła doradcom przyjąć perspektywę pracodawcy, reprezentowanego przez doświadczonych i wykwalifikowanych rekruterów.

Prezentacje ze spotkania:

  1. Projekt "Kierunek Kariera".
  2. Rekrutacja okiem rekrutera.
  3. SPinKA - nowe wyzwania dla doradcy zawodowego w edukacji.
  4. Sytuacja na małopolskim rynku pracy.