Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / maj 2017 / Doradztwo zawodowe 3.0: nowi klienci – nowe możliwości – nowe wyzwania

Doradztwo zawodowe 3.0: nowi klienci – nowe możliwości – nowe wyzwania

5 czerwca w Krakowie odbędzie się IX Konferencja "Małopolska otwarta na wiedzę". Jest to cykliczne wydarzenie, organizowane przez WUP w Krakowie od 2008 r.

Jego początki związane są z działalnością Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego. Dotychczasowe edycje konferencji dotyczyły m.in. kształcenia dorosłych, jakości szkoleń, podmiotowego finansowania kształcenia, badania losów absolwentów uczelni czy odpowiedzialności za własny rozwój.

- "Małopolska otwarta na wiedzę" to doskonała okazja do przyjrzenia się najnowszym trendom w uczeniu się oraz spotkania z ekspertami istotnymi dla zagadnień kształcenia ustawicznego i poradnictwa całożyciowego. W bieżącym roku tematem konferencji jest nowoczesne doradztwo zawodowe - doradztwo 3.0. Rynek pracy bardzo się zmienił. Zdając sobie z tego sprawę, chcemy zwrócić uwagę osób zajmujących się doradztwem zawodowym i wsparciem w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego mieszkańców Małopolski na wpływ tych przemian na usługi poradnictwa - mówi Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. 

Wraz ze zmianą otoczenia zmienia się również klient, z którym styka się doradca zawodowy. Coraz częściej z usług poradnictwa korzystają nie osoby bezrobotne, ale pracujący Małopolanie, którzy szukają nowych możliwości rozwoju. O tym, w jaki sposób Małopolska odpowiada na tę potrzebę będzie można dowiedzieć się z wystąpień dra hab. Stanisława Sorysa - wicemarszałka województwa małopolskiego oraz Jacka Pająka - dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Zmiany na rynku pracy sprawiają, że pojawiają się nowe trendy, a co za tym idzie - nowe możliwości.  Nie mogło zatem zabraknąć popularnego ostatnio tematu personal brandingu, który omówi twórca metody Top Personal BrandingTM - Piotr Grządziel. Jak sam mówi: "W marce osobistej chodzi także o opowiedzenie ciekawych historii na temat swoich doświadczeń zawodowych. To właśnie te ciekawe historie są najczęściej zapamiętywane i zwiększają szanse kandydata."

O obecnych oczekiwaniach wobec kandydatów do pracy opowiedzą: Monika Mostowik-Wanat, odpowiedzialna za rekrutacje w firmie Hitachi Data Systems Polska oraz Maciej Kieliszek z Exnit sp z o. o. badający rekrutacje na rynku IT. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać również możliwości rozwojowe dla pracowników firm - temat przybliży Maciej Kocurek z Wszechnicy UJ.  Wyniki "Oceny sytuacji na rynku pracy" przedstawi Adam Biernat z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Konferencję zakończy panel dyskusyjny o nowoczesnej wizji i wyzwaniach dla poradnictwa z udziałem wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Edyty Klimowskiej-Bobuli, dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM - Dariusza Styrny, Małopolskiej Kurator Oświaty  - Barbary Nowak oraz przedstawicielek Lee Hecht Harrison DBM - dyrektora regionalnego Ewy Solarczyk-Konik oraz konsultanta rynku pracy Katarzyny Młynarczyk.

Konferencja odbędzie się w zabytkowym wnętrzu Browaru Lubicz. Weźmie w niej udział około 100 uczestników - decydentów, doradców zawodowych, przedstawicieli firm szkoleniowych, a także instytucji rynku pracy i edukacji, w tym zrzeszonych w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego.