Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / maj 2017 / O Bilansie Kariery podczas Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych z Małopolski

O Bilansie Kariery podczas Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych z Małopolski

Bilans Kariery i możliwości dostępne w ramach projektu "Kierunek Kariera", realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, to jeden z tematów środowego Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Małopolskiego.

O Bilansie Kariery podczas Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych z Małopolski

Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Małopolskiego, 24.05.2017

W trakcie wydarzenia, które odbyło się 24 maja 2017 r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, projekt "Kierunek Kariera", adresowany do osób pracujących, zaprezentowała Edyta Klimowska-Bobula, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Edyta Klimowska-Bobula podkreśliła, że ważne jest zdobywanie nowych umiejętności i kwalifikacji. Ich pozyskanie umożliwia m.in. udział w projekcie. W jego ramach można skorzystać z Bilansu Kariery - specjalistycznej usługi doradczej, pozwalającej na podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju. Bilans Kariery stanowi także pierwszy krok do skorzystania z dofinansowania (nawet do 87%) na szkolenia językowe, ogólne (w tym prawo jazdy kat. A i B)  i komputerowe w formie bonów szkoleniowych.

Z Bilansu Kariery mogą skorzystać osoby pracujące (zatrudnione na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniające pracowników), które:

  • ukończyły 25 lat i posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 50. rok życia, niezależnie od wykształcenia;
  • mieszkają, uczą się lub pracują w Małopolsce.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu "Kierunek Kariera" i Bilansu Kariery można znaleźć w serwisie Małopolski Pociąg do Kariery.