Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / maj 2017 / O wsparciu dla młodych i Bilansie Kariery w Ostrowie

O wsparciu dla młodych i Bilansie Kariery w Ostrowie

Projekty wspierające młodych Małopolan na rynku pracy, Bilans Kariery, bony szkoleniowe - to główne kwestie, jakie interesowały odwiedzających stoisko WUP w Krakowie w Ostrowie.

O wsparciu dla młodych i Bilansie Kariery w Ostrowie

Zawody rowerowe i piknik rodzinny w Ostrowie, 21.05.2017

W niedzielę, 21 maja 2017 r., w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich rozegrano zawody rowerowe na trasie "Velo Dunajec". Start rajdu przewidziano w Komorowie, natomiast metę wyznaczono w Ostrowie (okolice Wierzchosławic, powiat tarnowski), gdzie na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego odbył się piknik rodzinny.

W trakcie wydarzenia na specjalnie przygotowanym stoisku poświęconym Funduszom Europejskim przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie informowali o dostępnych formach pomocy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dla ludzi młodych - do 30. roku życia, biernych zawodowo i bezrobotnych z Małopolski, którzy chcieliby m.in. odbyć staż czy szkolenie zawodowe.

Ponadto zainteresowani mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące Bilansu Kariery - specjalistycznej usługi doradczej świadczonej w ramach projektu "Kierunek Kariera", pozwalającej na podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju. Bilans Kariery stanowi także pierwszy krok do skorzystania z dofinansowania (nawet do 87%) na szkolenia językowe, ogólne i komputerowe w formie bonów szkoleniowych.

Z Bilansu Kariery mogą skorzystać osoby pracujące (zatrudnione na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniające pracowników), które:

  • ukończyły 25 lat i posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 50. rok życia, niezależnie od wykształcenia;
  • mieszkają, uczą się lub pracują w Małopolsce.

Wydarzenie zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zobacz zdjęcia.