Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / czerwiec 2017 / Byliśmy na Targach Pracy i Edukacji w Dąbrowie Tarnowskiej

Byliśmy na Targach Pracy i Edukacji w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek, 8 czerwca, doradca zawodowy oraz asystent EURES reprezentowali Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie podczas Targów Pracy i Edukacji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Byliśmy na Targach Pracy i Edukacji w Dąbrowie Tarnowskiej

Targi Pracy i Edukacji w Dąbrowie Tarnowskiej, 08.06.2017

Głównymi adresatami targów, zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej, byli przede wszystkim: młodzież ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych, studenci, absolwenci wchodzący na rynek pracy, młodzież bezrobotna. Przy stoiskach młodzi ludzie mieli możliwość uzyskania informacji na temat wakacyjnych ofert pracy - krótkoterminowej, sezonowej, jak również stałej krajowej czy też zagranicznej udostępnionej przez sieć EURES.

Uczestnicy byli zainteresowani pomocą w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Na stoisku wystawienniczym WUP do dyspozycji klientów były m.in. wzory życiorysów zawodowych i listów motywacyjnych oraz broszury dotyczące problematyki poszukiwania zatrudnienia. Wśród osób poszukujących pracy upowszechniano także  informacje o mobilności zawodowej i usługach sieci EURES. Zainteresowaniem cieszyły się informacje o aktualnych ofertach pracy za granicą oraz ulotki i broszury informacyjne tematycznie związane z bezpiecznymi wyjazdami za granicę. Na stoisku WUP w Krakowie można było również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące Bilansu Kariery oraz szkoleń oferowanych w ramach projektu "Kierunek Kariera"