Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / czerwiec 2017 / Małopolska świętuje!

Małopolska świętuje!

10 czerwca przypada Święto Małopolski, ustanowione przez Województwo Małopolskie w celu budowania małopolskiej wspólnoty i umacniania tworzących ją więzów oraz promocji walorów regionu.

Małopolska świętuje!

fot.: UMWM

W tym roku w ciągu 22 dni - od 10 czerwca do 1 lipca 2017 r. - w Małopolsce zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców regionu.

Swoją ofertę przygotował również Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. W ramach VII Małopolskiego Dnia Uczenia się zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach, które odbędą się 10 czerwca w Zakliczynie (Wielki Test Wiedzy o Zakliczynie) i Stawach Monowskich.

Zachęcamy więc do odwiedzenia naszych stoisk w Zakliczynie (godz. 11.00-18.00) i Stawach Monowskich (godz. 14.00-18.00), gdzie będziecie mogli uzyskać szczegółowe informacje o Bilansie Kariery, specjalistycznej usłudze doradczej, świadczonej w ramach projektu "Kierunek Kariera", pozwalającej na podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju. Bilans Kariery stanowi także pierwszy krok do skorzystania z dofinansowania (nawet do 87%) na szkolenia językowe, ogólne (w tym prawo jazdy kat. A i B) i komputerowe w formie bonów szkoleniowych.

Oprócz tego w Zakliczynie osoby zainteresowane otwarciem działalności gospodarczej zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie "Zakładamy własną firmę" (godz. 11.00-16.00, sala na I piętrze w Zakliczyńskim Centrum Kultury), który będzie prowadzony przez doradców zawodowych Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie. Zapisy chętnych będą przyjmowane w Zakliczyńskim Centrum Kultury (tel. 14 62 83 330, e-mail: dyrektor.zck@op.pl).

Z kolei Stawach Monowskich zainteresowanych poznaniem metod dokumentowania własnych kompetencji i osiągnięć zachęcamy do wzięcia udziału w godz. 11.00-14.00 w zajęciach "Pomnóż umiejętności i możliwości - stwórz swoje portfolio" (Remiza OSP, zapisy: tel. 511 330 526). Warsztat jest adresowany do osób pracujących.

Zobacz, co jeszcze zaplanowano w Małopolsce!

Przypominamy, że 23 lutego 2009 r. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Deklarację w sprawie ustanowienia dnia 10 czerwca Świętem Małopolski. Jak czytamy w uzasadnieniu - jest to data szczególna dla wielu mieszkańców województwa, ponieważ tego dnia w 1979 r. dobiegła końca I pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny, zakończona mszą na krakowskich Błoniach. Pielgrzymka, która obudziła w Polakach nadzieję na odzyskanie wolności.