Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / czerwiec 2017 / Małopolskie seminarium sołtysów aktywnych dla rozwoju

Małopolskie seminarium sołtysów aktywnych dla rozwoju

Plebiscyt "Edukacyjna Gmina Małopolski" i możliwości dostępne w projekcie "Kierunek Kariera" to główne kwestie, jakie poruszono podczas spotkania z małopolskimi sołtysami.

Małopolskie seminarium sołtysów aktywnych dla rozwoju

Małopolskie seminarium sołtysów aktywnych dla rozwoju, 08.06.2017

W trakcie spotkania pn. "Małopolskie seminarium sołtysów aktywnych dla rozwoju", jakie miało miejsce 8 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (UMWM), zainaugurowano plebiscyt "Edukacyjna Gmina Małopolski".

"W poniedziałek na naszej stronie znajdą Państwo regulaminy: plebiscytu "Edukacyjna Gmina Małopolski" oraz towarzyszącego mu konkursu na Ambasadora Bilansu Kariery. Szukamy aktywnych sołtysów, którzy potrafią połączyć pasję do działalności społecznej z zaangażowaniem w rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców. W tej edycji motywem przewodnim programu "Edukacyjna Gmina Małopolski" jest doradztwo zawodowe i to działania w tym zakresie będą najwyżej oceniane" - poinformowała Edyta Klimowska-Bobula, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie omówiła również korzyści wynikające z uczestnictwa w projekcie "Kierunek Kariera".

"Dlaczego ten projekt jest ważny? To duże przedsięwzięcie, które ma za zadanie rozwinąć w każdym miejscu kompetencje mieszkańców. Chcemy objąć wsparciem 46 500 osób w całej Małopolsce i mamy nadzieję, że dotrzemy do wszystkich obszarów Małopolski. Chcemy, aby z projektu skorzystali mieszkańcy małych miejscowości, dlatego pełnimy dyżury lokalne" - podkreślała Edyta Klimowska-Bobula.

Projekt "Kierunek Kariera" jest adresowany do osób pracujących. W ramach niego realizowana jest usługa Bilansu Kariery, pozwalająca na podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju. Bilans Kariery stanowi także pierwszy krok do skorzystania z dofinansowania (nawet do 87%) na szkolenia językowe, ogólne (w tym prawo jazdy kat. A i B) i komputerowe w formie bonów szkoleniowych.

"Ważne, że od 15 czerwca z projektu mogą skorzystać również rolnicy rozumiani jako osoby opłacające składki w KRUS, nie będące osobami bezrobotnymi i poświęcające czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowano żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowano" - mówiła wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Uczestnicy spotkania uzyskali również informacje dotyczące dostępnych możliwości rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, które przybliżył Rafał Bochenek z Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi UMWM.

Z kolei formy wsparcia w zakresie edukacji uczniów omówiła Anna Diawoł-Sitko, kierownik Zespołu Promocji Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM, a fundusze przeznaczone dla rolników w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Beata Kosińska-Zachariasz z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Seminarium zostało zorganizowane w ramach VII Małopolskiego Dnia Uczenia się.

Zobacz galerię zdjęć.