Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / lipiec 2017 / Co wydarzyło się podczas VII Małopolskiego Dnia Uczenia się?

Co wydarzyło się podczas VII Małopolskiego Dnia Uczenia się?

Zgodnie z obietnicą publikujemy pełne podsumowanie tegorocznej edycji Małopolskiego Dnia Uczenia się, odbywającej się pod hasłem: "Każdy może zrobić karierę". Wzięło w niej udział 50 instytucji, które łącznie zaplanowały 90 wydarzeń w całej Małopolsce.

Wyjątkowo bogata była oferta z zakresu IT. Można było rozpocząć naukę programowania, dowiedzieć się więcej o zwinnych metodykach zarządzania czy zobaczyć, jak programuje się roboty.

Wiele zajęć poświęconych było planowaniu kariery zawodowej, można było nie tylko nauczyć się pisać CV (również po angielsku), ale stworzyć pierwsze karty swojego portfolio czy poznać metody selekcji pracowników w dużych firmach, a także sprawdzić swoją kreatywność na warsztatach z elementami origami. Nie zabrakło również zajęć i pokazów prezentujących karierę w wybranej dziedzinie, np. w ratownictwie medycznych czy w pracy ze zwierzętami.

Jak zawsze odbyły się także imprezy plenerowe. Podczas Pikniku Rodzinnego w Stawach Monowskich mimo niesprzyjającej aury można było nie tylko spróbować jazdy konnej czy zagrać w piłkę, dorośli mieli okazję wziąć udział w warsztatach z tworzenia portfolio, a także skorzystać z usługi Bilansu Kariery.  Bilans pozwala na podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju. Bilans Kariery stanowi także pierwszy krok do skorzystania z dofinansowania (nawet do 87%) na szkolenia językowe, ogólne (w tym prawo jazdy kat. A i B) i komputerowe w formie bonów szkoleniowych.

Pogoda udała się za to podczas Wielkiego Testu Wiedzy o Zakliczynie. Mieszkańcy sprawdzili nie tylko wiedzę o swoim rodzinnym mieście, ale odpowiadali również na pytania z wiedzy o Małopolsce. W ramach imprezy można było skorzystać również z warsztatów na temat zakładania własnej firmy oraz z rozmowy z doradcą zawodowym (w formie Bilansu Kariery).

Zobacz zdjęcia z VII Małopolskiego Dnia Uczenia się.

Zapoznaj się z raportem z VII Małopolskiego Dnia Uczenia się.