Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / Aktualności / Rok 2017 / sierpień 2017 / O Funduszach Europejskich w Krzeszowicach

O Funduszach Europejskich w Krzeszowicach

Korzyści, jakie daje udział w projektach PO WER, Bilans Kariery, możliwość skorzystania z serwisu rowerowego - to wszystko czekało na Was na naszym stoisku w Krzeszowicach.

O Funduszach Europejskich w Krzeszowicach

Festiwal "Małopolska myśli o Tobie w Krzeszowicach - 18-20.08.2017 r.

Strefa Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie" zawitała do Krzeszowic. Na tamtejszym rynku od 18 do 20 sierpnia 2017 r. można było spotkać się ze specjalistami zajmującymi się Funduszami Europejskimi, którzy informowali, czym są Fundusze Europejskie w Małopolsce. Nie zabrakło też prezentacji i pokazów przygotowanych przez beneficjentów unijnych środków.

W miniony piątek realizujący projekty wspierające młodych Małopolan na rynku pracy mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu poświęconym skutecznej rekrutacji uczestników do projektów PO WER i komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami.

Z kolei odwiedzający w niedzielę stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie mogli skorzystać z usług mobilnego punktu serwisowania rowerów, w tym z 5-10 minutowego przeglądu roweru oraz drobnych napraw. Na stoisku regulowano hamulce i przerzutki, ustawiano pozycję w rowerze, pompowano koła, dopasowywano ciśnienie w amortyzatorze. Gościom bez rowerów udzielano porad w doborze jednośladu, pomagano w doborze właściwych opon oraz omawiano bezpieczne poruszanie się po drodze. To wszystko dzięki firmie Bikehelp, która powstała dzięki dotacji na założenie działalności gospodarczej, udzielonej przez Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Ponadto eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie informowali na temat projektów aktywizujących zawodowo Małopolan przed 30. i po 30. roku życia. Prezentowano też projekt pn. "Kierunek Kariera", dzięki któremu osoby pracujące mają szansę na uzyskanie dofinansowania do szkoleń językowych, komputerowych i prawa jazdy kategorii A i B.

O aktualnie dostępnych możliwościach w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój informacji udzielali także przedstawiciele Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego.

Strefę Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie" organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Po Pleśnej i Krzeszowicach wydarzenie zaplanowano jeszcze w: Ciężkowicach (1-3 września 2017 r.), Starym Sączu (8-10 września 2017 r.), Dąbrowie Tarnowskiej (15-17 września 2017 r.), Chrzanowie (22-24 września 2017 r.) i Proszowicach (29 września-1 października 2017 r.).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.strefa.fundusze.malopolska.pl.

Zobacz zdjęcia.