Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje

Wspierają młodych

Podmioty należące do Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Osób Młodych aktywnie działają na rzecz wsparcia osób młodych w regionie.

Wspierają młodych

fot. MOPS w Krakowie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie od 2006 r. realizuje Program Aktywności Lokalnej pn. "Streetwork - odkryj potencjał osiedla", którego celem jest aktywizacja społeczna, edukacyjna i zawodowa młodych mieszkańców Krakowa.

Osoby uczestniczące w programie mogą bezpłatnie skorzystać z korepetycji i warsztatów edukacyjnych z udziałem wolontariuszy, wsparcia doradcy zawodowego czy psychologa. Udział w programie to także możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników - gokarty, kręgle, ścianka wspinaczkowa czy zajęcia sportowo-rekreacyjne. Młodzi ludzie mogą także uczestniczyć w imprezach o charakterze lokalnym, takich jak: turnieje sportowe, terenowe gry miejskie czy Graffiti Jam - wspólne tworzenie graffiti.

W 2016 r. funkcjonowanie Programu Aktywności Lokalnej "Streetwork - Odkryj potencjał osiedla" finansowane było ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji o PAL "Streetwork - odkryj potencjał osiedla" można znaleźć na stronie internetowej MOPS w Krakowie (www.mops.krakow.pl) oraz na stronie przedsięwzięcia (www.streetwork.mops.krakow.pl, www.pal.mops.krakow.pl ).