Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start / WUP / Filmy o działalności WUP

Filmy o działalności WUP

Szkolenia dobrej jakości, czyli jak Edison wynalazł żarówkę

Wybierasz się na szkolenie i zależy Ci na tym, żeby czas i pieniądze przeznaczone na naukę przyniosły konkretne rezultaty? W Małopolsce mamy na to sposób – kursy oferowane przez firmy ze znakiem jakości MSUES. Wybierając je masz gwarancję, że szkolenie spełni Twoje oczekiwania. Tak zrobił chociażby Edison. Jak głosi legenda, żarówkę wynalazł po tym, jak wziął udział w szkoleniu dobrej jakości.

 

Wiek to atut!

Pomagamy osobom dojrzałym znaleźć pracę. Jak to robimy? Poznajcie efekty projektu "50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni".

 

Jak małopolscy przedsiębiorcy wykorzystują pieniądze z KFS? - cz. I i cz. II

Od ponad trzech lat, czyli od początku istnienia Krajowego Funduszu Szkoleniowego, w województwie małopolskim z jego wsparcia skorzystało blisko 3 tys. pracodawców. Wśród nich były zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mikroprzedsiębiorcy, którzy mogli liczyć na pełne dofinansowanie szkoleń.

 

 

Zobaczcie nasze Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej po liftingu

Zapraszamy do odnowionych wnętrz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. Możecie się tam spotkać z doradcami zawodowymi, którzy pomogą Wam w podejmowaniu decyzji zawodowych i planowaniu kariery.

 

"Wrzuć na plus", cz. I i cz. II

Kim są doradcy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej? Co lubią? Co potrafią? Na te wszystkie pytania udzielamy odpowiedzi w naszym filmie. Przy okazji można również dowiedzieć się, jak wygląda nowy wystrój wnętrz naszego Centrum i skąd pomysł na ich zmianę.

 

 

Małopolanie o rynku pracy

Jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy? Czy łatwo jest znaleźć pracę? Zobaczcie, co sądzą na ten temat mieszkańcy Małopolski.

 

Gmina Zakliczyn Edukacyjną Gminą Małopolski 2016

W 2016 r. Edukacyjną Gminą Małopolski została gmina Zakliczyn. Fenomen tej gminy to nie tylko 320 spotkań edukacyjnych łączących pokolenia, ale także silna współpraca stowarzyszeń z jej terenu. 

 

 

W Małopolsce jakość szkoleń ma znaczenie

Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno-Szkoleniowych to oferta dla firm szkoleniowych potwierdzająca najwyższe standardy. To jedyny znak wydawany przez samorząd oraz gwarancja dobrej usługi. Dowiedz się, jak zdobyć znak MSUES!

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2015

W dniach od 19 do 25 października 2015 r. odbywał się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Poznaj swojego doradcę kariery!".

 

 

Małopolski Dzień Uczenia się 2015 - relacja

7 i 8 czerwca już po raz piąty obchodziliśmy Małopolski Dzień Uczenia się. Pod hasłem "Kompetencje na start" w całym regionie odbywały się wydarzenia edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku, od najmłodszych do seniorów. Zobacz, czego można było nauczyć się w tym roku podczas MDU.

 

 

 

Małopolski Dzień Uczenia się 2015

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z Partnerami zaprasza 7 i 8 czerwca na bezpłatne warsztaty, szkolenia, konsultacje, pokazy i turnieje gier edukacyjnych. V Małopolski Dzień Uczenia się odbędzie się pod hasłem: "Kompetencje na start", bo warto zwracać uwagę na to, że największym kapitałem każdego z nas jest to, co umiemy, a więc nasze kompetencje. To dzięki nim jesteśmy w stanie wystartować z sukcesem na rynku pracy bez względu na wiek. Powinniśmy wiedzieć, jak je określać albo gdzie znaleźć ludzi, którzy nam w tym pomogą.

 

 

VIII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę - cz. I

13 maja 2015 roku odbyła się w Krakowie VIII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę. Pod hasłem „Od wyzwań do rozwiązań" przedstawiciele nauki, edukacji, biznesu i administracji publicznej mówili o zadaniach stojących przed regionem chcącym budować przewagę konkurencyjną w oparciu o potencjał swoich mieszkańców. Punktem wyjścia do dyskusji były doświadczenia Małopolski w testowaniu innowacji dla rynku pracy: podmiotowego finansowania kształcenia, a także rozwiązań dotyczących funkcjonowania zintegrowanego systemu kwalifikacji.

 

 

 

VIII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę - cz. II

Druga część konferencji odbyła się w formie debaty z udziałem zaproszonych gości oraz publiczności. Uczestnicy konferencji próbowali odpowiedzieć m.in. na pytania o to, jak funkcjonowanie zintegrowanego systemu kwalifikacji wpłynie na rynek pracy, na ile rewolucyjny charakter ma podmiotowe podejście do współfinansowania usług edukacyjnych z pieniędzy publicznych, czy potwierdzanie kompetencji zdobytych przez doświadczenie jest czymś zupełnie nowym, a także jakie znaczenie dla projektowanych innowacji ma zapewnianie jakości.

 

 

Małopolskie Gwarancje dla Młodzieży

WUP w Krakowie, w odpowiedzi na zaproszenie MPiPS do przygotowania konkursów regionalnych na realizację Gwarancji dla Młodzieży, w celu szybkiego ich uruchomienia przygotował projekt Małopolskie Gwarancje dla Młodzieży. Projekt zakładał szeroką współpracę małopolskich instytucji wspierających młodzież. Partnerzy wspólnie wypracowali wytyczne do konkursów regionalnych ogłaszanych na inicjatywy wspierające młodych w wejściu na rynek pracy.

 

 

Młodzi i przedsiębiorczy Małopolanie

Osoby młode to potencjał Małopolski. Młodzi przedstawieni w filmie - świetnie radzą sobie na rynku pracy. Są dowodem na to, że warto mieć marzenia i korzystać z możliwości, które oferują Małopolskie instytucje. Ich pomysły i kreatywność mogły zostać zrealizowane dzięki pomocy urzędów pracy i funduszy unijnych.

 

 

Edukacyjna Gmina Małopolski 2014

Tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2014 otrzymała Korzenna. W plebiscycie doceniono aż 4 przedsięwzięcia zorganizowane w gminie na przestrzeni 2014 roku. Przyjrzyjcie się im bliżej.

 

 


Rozwiń swoją gminę - laureaci

18 marca odbyła się w Krakowie Gala „Rozwiń swoją gminę", podsumowująca plebiscyt Edukacyjna Gmina Małopolski 2014 oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Zobaczcie relację z Gali.

 

 

Wybieramy „Edukacyjną Gminę Małopolski 2014” 

W plebiscycie „Edukacyjna Gmina Małopolski” promowane są nietuzinkowe przedsięwzięcia edukacyjne, organizowane przez samorządy lokalne dla osób w różnym wieku. Bobowa, Łużna, Brzeźnica, Gorlice, Mucharz – te gminy zwyciężyły w poprzednich edycjach plebiscytu. Przyszedł czas nagrodzić kolejne. Do 12 lutego można zgłaszać kandydatów do tytułu „Edukacyjnej Gminy Małopolski 2014”.

 

 

Młodzi, przedsiębiorczy, kreatywni, samodzielni

Osoby poniżej 30. roku życia to potencjał Małopolski. Są kreatywni i pełni pasji. Jeżeli ułatwi im się start – świetnie radzą sobie na rynku pracy. Poznajcie tych, którzy są młodzi i samodzielni!

Wojciech (22 lata): właściciel „Kuźni Fryzjerskiej” w Tarnowie, otrzymał wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

 

Maciej (24 lata): założyciel i współwłaściciel „WYTWÓRNI – Społeczności osób kreatywnych”, skorzystał ze wsparcia Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie.

 

Olga (25 lat) – uczestniczka projektu „Konserwator”, obecnie pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. 

 

Urszula (25 lat)  - dzięki wsparciu ze środków unijnych (przyznanych przez firmę CISNET) założyła firmę: uczy i prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi.

 

Krzysztof (23 lata) – założył własny teatr dzięki środkom z Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach.

 

Małopolski Dzień Uczenia się 2014 – relacja

Bezpłatne konsultacje, warsztaty, pokazy, konkursy, szkolenia i rozgrywki gier edukacyjnych – w sumie 85 wydarzeń odbyło się w całym regionie z okazji IV Małopolskiego Dnia Uczenia się. Zobacz relację.

 

 

 

VII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę

Przez kwalifikacje do rozwoju – pod takim hasłem 23 czerwca 2014 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się VII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę. Mówiono na niej m.in. o założeniach pilotażu zintegrowanego systemu kwalifikacji, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w ramach projektu Budowa krajowego systemu kwalifikacji – pilotażowe wdrożenie krajowego systemu kwalifikacji oraz kampania informacyjna dotycząca jego funkcjonowania. Podczas panelu przedstawiciele świata nauki, edukacji, administracji publicznej i biznesu dyskutowali o tym, kto i jak skorzysta na wdrożeniu nowych rozwiązań. Zobacz zapis panelu.

 

 

Małopolski Dzień Uczenia się 2014 – zapowiedź

Od 6 do 8 czerwca obchodzimy IV Małopolski Dzień Uczenia się. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem Wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne. Wiedza – bo we współczesnym świecie liczy się przede wszystkim umiejętność zdobywania informacji oraz oddzielania tych wartościowych od tych bez znaczenia. Umiejętności – bo warto pamiętać, że wszystko, czego się nauczyliśmy, może nam się kiedyś przydać. I wreszcie kompetencje społeczne – bo równie ważne jak wiedza i umiejętności zawodowe są też na przykład umiejętności komunikowania się, negocjowania, pracy w grupie czy zarządzania zespołem. Zobacz, co będzie się działo w Małopolsce od 6 do 8 czerwca.

 

 

„Express do zatrudnienia" - Podsumowanie

Reportaż podsumowujący Projekt „Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych"

 

 

Express do zatrudnienia, cz. IV, Co dalej?

Reportaż podsumowuje pilotaż zrealizowany w ramach projektu „Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych". Dzięki niemu przetestowano w Małopolsce nowe narzędzie publicznych służb zatrudnienia, jakim jest zlecanie usług aktywizacyjnych podmiotom niepublicznym.

 

 

Express do zatrudnienia, cz. III, Jedziemy

W reportażu można wysłuchać wypowiedzi uczestników projektu „Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych", którzy dzięki udziałowi w nim podjęli pracę. Indywidualni doradcy klienta opisują sposób pracy z osobami poszukującymi zatrudnienia, a przedstawiciele pracodawców mówią o korzyściach płynących z zatrudnienia uczestników projektu.

 

 

Express do zatrudnienia, cz. II, Odjeżdżamy!

 

 

 

Express do zatrudnienia - zobacz film dot. działania projektu

 

 

Małopolanie wykorzystują szansę. Doświadczeni, dojrzali

 

 

Małopolanie wykorzystują szansę. Sam sobie szefem

 

 

Małopolanie wykorzystują szansę. Młodzi zdolni

 

 

Małopolanie wykorzystują szansę. Najmłodsi

 

 

Praca: zawód czy kompetencje?

 

 

Graj, doświadczaj, działaj

3 i 4 czerwca 2012 roku pod hasłem "Graj, doświadczaj, działaj" obchodziliśmy II Małopolski Dzień Uczenia się. W 22 miejscowościach regionu mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach, pokazach doświadczeń, happeningach, piknikach rodzinnych, konkursach i grach edukacyjnych. Mamy nadzieję, że film przekona Państwa do tego, że uczenie się może być naprawdę przyjemne i zachęci do udziału w kolejnej edycji wydarzenia. 

 

 

Część pierwsza - 20 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Małopolsce

Zapraszamy do podróży w przeszłość. Z ostatnim przystankiem - lata współczesne. Film "Publiczne służby zatrudnienia w Małopolsce" prezentuje zmiany, jakie zaszły w urzędach pracy w regionie. Nie zapominając jednak o kontekście ogólnopolskim: przemianach politycznych i gospodarczych, integracji europejskiej.

 

 

Część druga - 20 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Małopolsce

 

 

 

Pociąg do kariery

Jeżeli stoisz przed wyborem szkoły lub kariery zawodowej i zastanawiasz się, czy Twoje plany mają szansę powodzenia albo chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o swoim potencjale, wymarzonej profesji czy rynku pracy, zwróć się o pomoc do doradcy zawodowego. Oglądając film pt. „Pociąg do kariery", uzyskasz wiele pożytecznych informacji na temat usług poradnictwa edukacyjno-zawodowego w Małopolsce.

 

 

Pięć kroków

Przed podjęciem decyzji o wyborze kursu lub szkolenia warto zastanowić się, co zrobić, aby okazały się one skuteczne i przyniosły oczekiwane korzyści. W filmie pt. „Pięć kroków" można znaleźć  praktyczne porady dotyczące wyboru najodpowiedniejszej dla siebie usługi szkoleniowej.

 

 

Edukacyjna Gmina Małopolski 2011

Zobacz, jak samorząd lokalny może wspierać rozwój swoich obywateli na przykładzie Gminy Brzeźnica, która zwyciężyła w konkursie na Edukacyjną Gminę Małopolski 2011.

 

 

Program Operacyjny Kapitał Ludzki na półmetku

Małopolska wydała 1 mld zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rozwój społeczny i zawodowy  mieszkańców. Film przedstawia ciekawe inicjatywy i projekty realizowane w województwie małopolskim na rzecz osób młodszych, starszych, uczniów, pracowników, przedsiębiorców i naukowców. Materiał uzupełniają wypowiedzi m.in. Wicemarszałka Województwa Małopolskiego - Romana Ciepieli oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Andrzeja Martynuski (instytucji odpowiedzialnej za wdrażanie POKL w Małopolsce). Zobacz, jak fundusze europejskie wpływają na rozwój Małopolan!

 

 

Konferencja podsumowująca 5 lat projektu Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji

 

 

Małopolski Dzień Uczenia się przez Całe Życie

 

 

Dni Otwarte dla Projektodawców PO KL "Pomocna Dłoń"