Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Grudzień 2017 »
Grudzień
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

„Express…” na konferencji PSZ

„Projekty innowacyjne dla rynku pracy” to tytuł i temat przewodni tegorocznej Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia, która odbyła się w krakowskim Kinie Kijów 24 stycznia br. Współorganizatorem wydarzenia był m.in. także „Express do zatrudnienia”.

W panelu dyskusyjnym „Czy rynek oczekuje od nas nowych rozwiązań?" wziął udział Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, który zwrócił uwagę na znaczenie innowacyjności dla rynku pracy. Paneliści, wśród których byli  także Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Martynuska - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, ks. Jacek Stryczek - Prezes Stowarzyszenia „Wiosna", Stanisława Skwarło - Dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy oraz Ludmiła Zając - Kierownik Działu HR PPHU Centrum, zastanawiali się także, co jest istotne dla trwałości produktów innowacyjnych na rynku pracy. Wnioski z dyskusji wydają się być jasne: dla powodzenia innowacyjnych projektów kluczowa jest współpraca między instytucjami na każdym etapie realizacji nowatorskiego przedsięwzięcia. Ten element jest wzorcowo realizowany podczas działań w ramach projektu „Express do zatrudnienia", gdzie na każdym etapie jest widoczna ścisła współpraca partnerów projektu, zarówno reprezentujących publiczne służby zatrudnienia, jak i sektor prywatny.

Zapoznanie się z założeniami projektu „Express do zatrudnienia" i stanem jego realizacji było możliwe w czasie konferencji na stoisku promocyjnym. Zainteresowani tematem zlecania usług aktywizacyjnych podmiotom niepublicznym mogli także zaopatrzyć się w materiały informacyjne pokazujące główne założenia modelu testowanego w ramach projektu.