Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Grudzień 2017 »
Grudzień
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Drugie posiedzenie Rady Programowej

Po raz drugi w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie spotkali się członkowie Rady Programowej projektu „Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych”. Na posiedzeniu, które odbyło się 5 marca 2013 roku wyrazili oni swoje opinie na temat opracowanych w ramach projektu elementów modelu zlecania podmiotom niepublicznym usługi doprowadzenia osób bezrobotnych do zatrudnienia.

Dyskusji poddano sposób profilowania osób bezrobotnych, zasady kierowania ich do udziału w pilotażu, planowany minimalny katalog usług oraz metody motywowania i sankcjonowania uczestników projektu. Członkom Rady przedstawione zostały profile, grupujące osoby bezrobotne ze względu na stopień ich oddalenia od rynku pracy. Wyznaczone profile stanowiły będą podstawę do przeprowadzenia rekrutacji na potrzeby pilotażu. Zaprezentowano także zasady związane z kierowaniem bezrobotnych do udziału w projekcie, w tym zasady przeprowadzenia rekrutacji. W dyskusji odniesiono się również do minimalnego katalogu usług stworzonego na wzór brytyjskiego „Minimum Service Levels". Katalog ten określa podstawowe standardy, które muszą zostać zachowane i usługi, które muszą zostać wykonane przez operatora na rzecz każdej osoby dołączającej do pilotażu. Ostatnim omawianym podczas posiedzenia elementem modelu były narzędzia, które mają pomagać w motywowaniu osób bezrobotnych do aktywnego udziału w projekcie. Andrzej Martynuska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie podkreślił, że wszystkie elementy modelu opracowane zostały przy aktywnym udziale pracowników powiatowych urzędów pracy, które przeprowadzą pilotaż.

Termin kolejnego posiedzenia wyznaczono na kwiecień br., kiedy to pod dyskusję poddany zostanie model finansowy. Model ten obejmował będzie proponowane kwoty jednostkowe za doprowadzenie do trwałego zatrudnienia osoby bezrobotnej, podział kwoty na transze oraz szczegółowe zasady wynagradzania operatora.

Radę Programową tworzą eksperci zajmujący się problematyką rynku pracy. W jej skład wchodzą przedstawiciele władz województwa, administracji rządowej, samorządowej, środowisk naukowych, pracodawców.