Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Październik 2017 »
Październik
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Ingeus przedstawił swoje plany

Wybrany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie operator, który ma za zadanie w ramach projektu „Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych” doprowadzić do zatrudnienia osoby bezrobotne, zaprezentował swoje plany przedstawicielom powiatowych urzędów pracy z Małopolski. Anna Karaszewska oraz Paweł Banczew z firmy Ingeus 23 września br. wzięli udział w seminarium, na które zaproszono dyrektorów wszystkich powiatowych urzędów pracy z Małopolski.

Seminarium otworzyła wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Alina Paluchowska. W pierwszej części spotkania przedstawione zostały poszczególne elementy opracowanego w ramach projektu modelu zlecania usług aktywizacyjnych podmiotom niepublicznym, w tym w szczególności zasady wynagradzania operatora. Kierownik projektu Anna Pasternak opisała przebieg procesu wyboru operatora odpowiedzialnego za znalezienia zatrudnienia dla uczestników projektu. Odpowiadała również na pytania przedstawicieli powiatowych urzędów pracy dotyczące modelu i przebiegu pilotażu.

W drugiej części spotkania głos zabrali przedstawiciele firmy Ingeus: Anna Karaszewska, dyrektor zarządzająca oraz Paweł Banczew, menedżer operacyjny. Przedstawili oni historię firmy, jej filozofię pracy z osobami bezrobotnymi, dotychczasowe doświadczenia w Polsce oraz innych krajach. Przede wszystkim skupili się jednak na przygotowanej przez firmę koncepcji pracy aktywizacyjnej z uczestnikami projektu „Express do zatrudnienia". Obecnie przygotowywane jest zaplecze w postaci centrów pracy, które zostaną otworzone przez Ingeusa w Tarnowie, Oświęcimiu i Nowym Sączu oraz rekrutowany jest personel. W pierwszej połowie października kierownicy centrów pracy Ingeus będą uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych odbywających się w powiatowych urzędach pracy biorących udział w projekcie. Razem z pracownikami PUP będą oni zachęcać osoby bezrobotne do udziału w projekcie. Spośród uczestników spotkań, którzy zadeklarują chęć udziału w projekcie, wylosowany zostanie 1000 osób, które przejdą pod opiekę firmy Ingeus. Rozpoczęcie działań aktywizacyjnych w ramach projektu przewidziano na początek listopada br.

W czwartek 3 października br. Ingeus przedstawi swoją koncepcję pracy członkom Rady Programowej projektu. Kolejne seminarium upowszechniające w ramach „Expressu do zatrudnienia" przewidziano na drugi kwartał 2014 r. Wtedy zaprezentowane zostaną pierwsze efekty projektu dotyczące podejmowania przez jego uczestników pracy za pośrednictwem operatora.

Poniżej znaleźć można materiały z seminarium:

http://wup-krakow.pl/projekty-wup/ekspres-do-zatrudnienia/aktualnosci-projektu/seminarium-upowszechniajace-2013-prezentacja/view

http://wup-krakow.pl/projekty-wup/ekspres-do-zatrudnienia/aktualnosci-projektu/prezentacja-firmy-ingeus/view